reklama
reklama

Nagroda im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej dla Joanny Tymoszczuk

Opublikowano:
Autor:

Nagroda im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej dla Joanny Tymoszczuk - Zdjęcie główne

Joanna Tymoszczuk ze spersonalizowanym dyplomem nagrody w ramie. Obok niej wiceprezydent Justyna Gorczyca i dalej kierownik Beata Demianiuk, a z drugiej strony dyrektor Bialskiego Centrum Kultury Zbigniew Kapela

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieOrganizatorka wielu plenerów artystycznych, wystaw i konkursów dla dzieci i młodzieży Joanna Tymoszczuk została uhonorowana prestiżową Bialską Nagrodą Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej.
reklama

Instruktor plastyki Joanna Tymoszczuk jest absolwentką Pedagogiki Kulturalno-Oświatowej UMCS w Lublinie oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. C. K. Norwida w Lublinie. Ukończyła wiele kursów animatora czasu wolnego.

Podczas uroczystego wręczania bialskiej nagrody, kierownik referatu kultury i sportu Urzędu Miasta Beata Demianiuk podkreśliła, iż uhonorowana pracę rozpoczęła w 1985 r. w Osiedlowym Klubie Kultury przy ul. Kąpielowej 17 (później zmienił on siedzibę na Orzechową 34). To najpierw tam organizowała dzieciom wspomniane plenery w Serpelicach, Drohiczynie, Kodniu i Neplach i następnie finalizowała ich efekt na prezentacji prac poplenerowych. Setki młodych bialczan urzekły przygody plastyczne.

W tamtych latach instruktor plastyki była inicjatorką i koordynatorką Konkursu Literacko-Plastycznego "Bajki, Bajeczki", który w obecnym roku ma już 35. edycję i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i młodzieży. To ona wymyśliła i kontynuowała coroczny konkurs plastyczny "Najpiękniejsze życzenia Bożonarodzeniowe z Białej Podlaskiej" dbając o odpowiednią "świąteczną" oprawę podsumowania jego efektów. 

Od 2019 r. pani Joanna pracuje w Klubie Kultury "Piast" prowadząc koło plastyczne "Lazurowy Kot".

Zajmowała się organizowaniem wystaw nie tylko promujących sztukę dziecięcą, amatorski i profesjonalny ruch artystyczny, ale także wystawami obrazującymi tradycje i historię naszego miasta. Podczas swojej pracy zawodowej zrealizowała wiele przedsięwzięć i działań animacyjnych przy organizacji festynów na terenie miasta. Brała udział w pracach jurorskich Ogólnopolskiego Konkursu pt. "Zapobiegajmy Pożarom" organizowanym przez Państwową Straż Pożarną – przypomniała kierownik Beata Demianiuk.

 Przez lata przygotowywała wieczorki promujące młodych poetów.

Obecnie współpracuję ze środowiskiem seniorów. Jest opiekunem Klubu Seniora "Wrzos" oraz Zespołu Wokalnego "Chłopcy z Wrzosa". Łącząc pokolenia, realizuję wiele zajęć dla dzieci przedszkolnych z seniorami, jak np. Dzień Babci i Dziadka – wyliczała kierownik referatu.

 – Z dużą empatią do podopiecznych uczy tworzyć, być wrażliwym na piękno przyrody i drugiego człowieka. Upowszechnia nasze tradycje oraz piękno naszego miasta – akcentowała autorka laudacji podczas towarzyszącego tej uroczystości wernisażu prac dzieci z koła plastycznego "Lazurowy Kot".

Córka cenionego artysty
Joanna Tymoszczuk jest córką cenionego artysty rzeźbiarza Tadeusza Niewiadomskiego, który żył w latach 1931-2006 i wyrzeźbił podziwianą przez setki tysięcy pielgrzymów drogę krzyżową w Kodniu. Na wale otaczającym Kodeńską Kalwarię umieszczono niemal 100 postaci w 14. stacjach, w których widnieją też motywy z wojny i okupacji. Kiedy miał 14 lat został za działalność przeciw UB skazany na wieloletnie więzienie. Jego prace trafiły także do wielu kościołów w Polsce, był współtwórcą herbu Białej Podlaskiej. (na podst. n.in. Wikipedii)

Autor tekstu: Marek Pietrzela

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama