reklama
reklama

Kandydaci do tytułu "Człowiek Roku Ziemi Bialskiej 2023"!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Ewa Jaszczak

Kandydaci do tytułu "Człowiek Roku Ziemi Bialskiej 2023"! - Zdjęcie główne

Statuetka Człowiek Roku | foto Ewa Jaszczak

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieAnimatorki i animatorzy kultury, przedsiębiorcy, społecznicy i regionaliści. To ich zgłosiliście i to oni są nominowani w plebiscycie "Człowiek Roku Ziemi Bialskiej". O tym, kto z nominowanych zostanie w tym roku zwycięzcą Plebiscytu, dowiemy się już niebawem. Trudnego zadania wyboru "Człowieka Roku 2023" dokona powołana przez nas kapituła.
reklama

Do kapituły zaprosiliśmy zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu. Zasiądą w niej również przedstawiciele naszej redakcji. Zwycięzca wybrany zostanie w drodze głosowania.

Poznajcie Kandydatów:

Bianka Zalewska

Bianka Zalewska pochodzi z Białej Podlaskiej.  W marcu odebrała wyjątkowe odznaczenie - Międzynarodową Nagrodę dla Kobiet Niezwykłej Odwagi. Uroczystość miała miejsce w Białym Domu. Wręczali ją: pierwsza dama Jill Biden oraz sekretarz stanu Antony Blinken.

Bianka Zalewska jest polską działaczką humanitarną i dziennikarką TVN-u, która od 2014 roku bezinteresownie dokumentuje rosyjską agresję na Ukrainie i działa na rzecz narodu ukraińskiego od ponad dekady. Przetrwała zagrażające życiu obrażenia, które odniosła, gdy jej samochód znalazł się pod ostrzałem rosyjskich sił zastępczych w obwodzie ługańskim w 2014 r. Nie ustaje w obliczu kampanii dezinformacyjnych i gróźb internetowych skierowanych osobiście do niej i jej rodziny oraz ryzyka przemocy i obrażeń podczas jej częstej pracy na terenie Ukrainy.

reklama

 - W obliczu nieustannych zagrożeń pani Zalewska pozostaje nieustraszona i nadal przyjmuje uchodźców z Ukrainy, ujawnia rosyjskie okrucieństwa, rzetelnie i odpowiedzialnie relacjonuje sytuację na froncie oraz osobiście dostarcza pomoc na teren Ukrainy - podkreślił Departament Stanu.

 

Artur Renkowski

Trener Podlasia Biała Podlaska. Urodził się w 1998 roku. Przebrnął przez wszystkie szczeble młodzieżowej piłki w akademii Jagiellonii Białystok. Kopał z Patrykiem Klimalą, Przemysławem Mystkowskim czy Pawłem Olszewskim. Jeszcze za czasów rządów Michała Probierza dostał szansę występu w dwóch sparingach seniorskiej drużyny Dumy Podlasia. W kolejnych latach występował w rezerwach Jagi, Podlasiu, Orlętach Radzyń Podlaski i Huraganie Międzyrzec Podlaski. 

reklama

Nie miał wielkiego talentu, więc szybko zawiesił buty na kołku, żeby na poważnie zająć się trenerką – z powodzeniem prowadził ekipę U-17 TOP-u 54 Biała Podlaska w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, a krótko po fuzji tego klubu z Podlasiem Biała Podlaska objął trzecioligowy zespół i został najmłodszym trenerem w powojennej historii Polski.

- Trzy lata temu nie przypuszczałem, że w takim czasie i wieku zostanę trenerem. Rok temu w życiu nie powiedziałbym, że tak błyskawicznie otrzymam szansę objęcia stanowiska szkoleniowca w seniorskiej drużynie na poziomie III ligi. Chcę zbudować coś charakterystycznego i rozpoznawalnego. Piłka nożna jest tak dynamiczna, że może nie zmienia się jeszcze z dnia na dzień, ale z miesiąca na miesiąc? Już tak, to żywe środowisko, a przecież żywot trenera jest jeszcze bardziej nieprzewidywalny - powiedział w rozmowie z weszlo.com.

reklama

Źródło: weszło.com

 

Sebastian Szymański

Wśród nominowanych do Piłkarza Roku 2023 znalazł się Sebastian Szymański, wychowanek TOP-u 54 Biała Podlaska.

W Feyenoordzie Rotterdam 24-latek rozegrał 29 meczów i zdobył 9 goli w Eredivisie. Walnie przyczynił się do mistrzostwa Holandii.

Teraz bialczanin został graczem Fenerbahce Stambuł. To wicemistrz Turcji, który zakończył sezon za plecami Galatasaray Stambuł. Polak podpisał czteroletni kontrakt - do końca czerwca 2027 roku. Za sezon ma inkasować 2,5 miliona euro.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem tutaj, w Fenerbahçe. Trafiłem do największego tureckiego klubu, stałem się jego częścią i jestem z tego dumny - powiedział Szymański podczas podpisywania umowy.

 

Ilona Niewęgłowska

Jest dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie, w którym zorganizowała szereg nowych imprez. Współorganizowała uroczystości z okazji 50-lecia gminy. Ceniona jest przez władze gminy za promowanie Konstantynowa oraz pozyskiwanie wielu dotacji zewnętrznych. Utworzyła w Konstantynowie 34. Gromadę Zuchową. Została drużynową i instruktorką. Od naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego otrzymała list pochwalny.

 

Anna Stolarczuk

Działaczka społeczna. Wspiera bialskie kobiety. Pomysłodawczyni nadania nazwy rondo Bialczanek oraz klubu książki "Klub Zaczytanych Bialczanek". Była inicjatorką trwającego od czterech lat Wiosennego Rajdu Rowerowego. "Odjazdowe Bialczanki Witają Wiosnę". Też od czterech lat organizuje w Kozuli akcję charytatywną. Jako profilaktyk pracuje z dziećmi i młodzieżą szkolną przeciwdziałając uzależnieniom. Jako Przewodnicząca Miejskiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej działa na rzecz osób pokrzywdzonych.

 

Lilla Wielgan-Michaluk

W Bialskim Centrum Kultury utworzyła Pracownię Grafiki Komputerowej "Piksel", w której zajmuje się edukacją artystyczną. Jej wychowankowie od trzech lat zdobywają liczne nagrody w międzynarodowych i krajowych konkursach za oryginalne i urokliwe filmy animowane i grafiki.

Mgr sztuki Lilla Wielgan-Michaluk też sama tworzy plakaty na festiwale bluesowe i jazzowe oraz cenione wśród artystów grafikę na okładki płyt.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama