Reklama

Gmina Terespol: Oburzenie w terespolskiej gminie

Opublikowano:
Autor:

Gmina Terespol:  Oburzenie w terespolskiej gminie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Energetycy są zadowoleni, a ludzie czekają na opóźnione o miesiąc dostawy węgla. Urzędnicy nie kryją zdumienia bałaganem organizacyjnym.

Reklama

To jakiś koszmar z węglem!!! Nie otrzymaliśmy jeszcze wielu ton za poprzedni rok. Ludzi denerwują opóźnienia i zmiany w zapowiedziach. Szkoda, że nie mamy swojej kopalni – mówi wzburzony Krzysztof Iwaniuk, wójt terespolskiej gminy.

Dodaje, że pół urzędu zajmuje się interwencjami z węglem.

– Męczymy pana wojewodę. Pełnomocnik koordynujący dostawy opału powiedział nam, że zostaniemy przekierowani na węgiel z Bogdanki. W takim przypadku będziemy musieli zmienić cenę. Będzie to trudno, kiedy są zawarte umowy. Już niektórzy nasi gospodarze wycofują zapłacone za węgiel pieniądze, bo niewiele drożej mogą kupić go u prywatnych sprzedawców opału. Interweniowaliśmy w Ministerstwie Aktywów Państwowych – wójt nie kryje oburzenia.

 W środę poprosiliśmy rzecznika spółki Polska Grupa Energetyczna S.A. o wyjaśnienia.

– Proces dystrybucji węgla przebiega sprawnie i prawidłowo, a PGE Paliwa dostarcza węgiel na bieżąco. Jesteśmy w stałym kontakcie z gminami i jeśli pojawiają się pojedyncze utrudnienia w realizacji dostaw oferujemy konkretne rozwiązania. Gmina Terespol odbierze kolejne dostawy węgla 4 i 5 stycznia 2023 – odpowiedział nam Konrad Mróz, kierownik operacyjny biura prasowego PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

W czwartek Danuta Wowczeniuk, sekretarz gm. Terespol, potwierdziła nam, że w ciągu dwóch dni gmina otrzymała 75 ton węgla.

– W grudniu jednak gmina nie uzyskała zamówionych prawie 200 ton, za które mieszkańcy już zapłacili – mówi sekretarz. Dodaje, że dopiero są wykonane dostawy na poziomie zakładanym na 7 grudnia.

– Niestety, PGE nie ma orzechu. Zamówiony przez nas orzech posiada Bogdanka i ona ma nas wspomagać – zaznacza Danuta Wowczeniuk.

O wiele lepiej wygląda stan dostaw węgla do miasta Terespol.

– Na ok. 500 wniosków otrzymało opał ok. 400. Dobrze wypadły ubiegłoroczne dostawy groszku, tylko jeden mieszkaniec się nie zgłosił. W minionym tygodniu odebraliśmy dostawy ok. 30 ton węgla.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy