reklama
reklama

Efektowny start bialskiej Filii AWF. Jeden z najnowocześniejszych kampusów Europy

Opublikowano:
Autor:

Efektowny start bialskiej Filii AWF. Jeden z najnowocześniejszych kampusów Europy - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieNowy rok akademicki w bialskiej uczelni przyniósł kilka dobrych wiadomości, które zostały przedstawione podczas inauguracji roku akademickiego 2024/2025. W Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej został uruchomiony nowy kierunek kształcenia, trwa budowa centrum rehabilitacji, a profesorowie zostali ekspertami w krajowych gremiach.
reklama

Prof. dr hab. Jerzy Sadowski, prorektor ds. filii AWF, w przemówieniu powitalnym na rozpoczęcie uroczystości inauguracyjnej podkreślił, że ostatnio uruchomiono cieszący się powodzeniem nowy kierunek na studiach II stopnia - sport event manager.

Jeden z najnowocześniejszych kampusów Europy

Na studiach II stopnia przygotowuje on do zarządzania organizacjami i wydarzeniami sportowymi. Dziękuję dziekanowi Hubertowi Makarukowi za przygotowanie tego kierunku. W ubiegłym roku uzyskał on tytuł profesora, a dziś odbiera nominację na profesora w pałacu prezydenckim – mówił prorektor.

 Dodał, że także dwaj pracownicy naukowi filii Marcin Bochenek i Szczepan Wiecha uzyskali stopień doktora habilitowanego, a Maciej Cieśliński tytuł doktora. Zaznaczył, iż powodem do radości jest fakt, że w przyszłym roku zostanie otwarte posiadające powierzchnię 3 tys. mkw. Akademickie Centrum Edukacji Prozdrowotnej i Rehabilitacji, którego koszt wyniesie ok. 30 mln zł. To centrum będzie służyć nie tylko studentom, ale także mieszkańcom miasta. Przypomniał także o sukcesach sportowców studiujących w Białej Podlaskiej.

reklama

Te osiągnięcia oraz bialską filię docenił także prof. dr hab. Bartosz Molik, rektor AWF w Warszawie.

Jesteśmy w jednym z najnowocześniejszych kampusów Europy. Centrum rehabilitacyjne to kolejne pozytywne wyzwanie uczelni w kierunku sportu i zdrowia – mówił profesor, zaznaczając, iż bialską filię charakteryzują nowoczesność, innowacyjność, eksperckość i otwartość.

Wspomniał przy tym, że prorektor prof. dr hab. Jerzy Sadowski został uznany przez przedstawicieli wszystkich akademii wychowania fizycznego "jako numer jeden" do rady doskonalenia naukowego – do krajowego zespołu doradczego ds. programów "Nauka dla Społeczeństwa" i "Nauka dla Społeczeństwa II", a dziekan prof. Hubert Makaruk wszedł do zespołu eksperckiego opiniującego tworzenie nowego przedmiotu w szkołach podstawowych wychowania zdrowotnego.

reklama

Prof. Bartosz Molik mówił też o niepokojących zmniejszających się nakładach finansowych na polską naukę.

Immatrykulacja

Rektor otworzył nowy rok akademicki w filii, w której studiuje ok. 500 osób. Podczas symbolicznego aktu immatrykulacji pasował berłem wybraną grupę studentów pierwszego roku, która wcześniej złożyła ślubowanie. 

Wręczył prestiżowe w AWF medale Zygmunta Gilewicza dla najlepszych absolwentek filii: Oliwii Jóźwiak (ukończyła kierunek wychowanie fizyczne z najwyższą oceną 4,90) oraz Dominice Sacharuk (ukończyła fizjoterapię z wynikiem 4,81). Druga z nich wygłosiła przemówienie kierowane głównie do rozpoczynających studia.

Prof. Bartosz Molik wraz z dyrektorem delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego Maciejem Buczyńskim wręczył też 7. pracownikom filii odznaczenia za długoletnią służbę oraz jedną odznakę "Za zasługi dla sportu".

reklama

Prorektor Jerzy Sadowski podkreślił, że akurat niedawno warszawska AWF obchodziła 95-lecie istnienia, a bialska filia przygotowuje się do 55-lecia, które będzie obchodzone w 2025 r. W Białej Podlaskiej rozpoczęło się już odliczanie dni, godzin i minut do jubileuszu połączonego ze zjazdem absolwentów we wrześniu 2025 r.

Bialską filię charakteryzują nowoczesność, innowacyjność, eksperckość i otwartość

Złoty medal „Za długoletnią służbę” otrzymali: Piotr Barański, dr Maria Bilska, Barbara Iwanicka, mgr Mariusz Lichota i
dr Krzysztof Piech.
Srebrny medal otrzymali: dr Sławomir Bodasiński i dr Małgorzata Charmas.
Brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” otrzymał: dr Marcin Śliwa

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama