Reklama

Reklama

Biała Podlaska : "Złoto" i "diamenty" dla wybitnych uczniów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Biała Podlaska :  "Złoto" i "diamenty" dla wybitnych uczniów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Biała Podlaska jest jedynym w naszym województwie miastem, gdzie za "wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki" uczniom wręczane są nagrody prezydenta "Złote Pióro" i "Diamentowe Pióro". Mimo problemów związanych z pandemią w szkołach przybywa talentów godnych uhonorowania.

Reklama

Podczas tradycyjnej gali w ubiegłym tygodniu symboliczne "Złote Pióro" uzyskało 46 uczniów szkół podstawowych i trzech uczniów szkół ponadpodstawowych, a "Diamentowe Pióro" cztery osoby (w poprzednim roku "Złote Pióro" otrzymało 36 uczniów, a "Diamentowe" sześć).

Bezsprzecznie najwięcej trofeów zebrała Szkoła Podstawowa nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej, której uczniowie zdobyli aż 14 "Złotych Piór" i jedno "Diamentowe".

Bernardeta Mikołajczak, dyrektor tej szkoły, nie ukrywała zadowolenia.

– Są to bardzo prestiżowe nagrody. Czuję się usatysfakcjonowana, że nasi uczniowie zostali finalistami i laureatami konkursów wojewódzkich organizowanych przez kuratorium – podkreśliła dyrektor.

Tegoroczna gala została zorganizowana po raz pierwszy w historii wręczania tych nagród w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, który ma bardzo dobrą bazę sportową. Miejscowi uczniowie wystąpili z popisami wokalnymi, muzycznymi i tanecznymi.

Zgromadzili się tam nie tylko laureaci, ale też ich rodzice i dziadkowie oraz dyrektorzy szkół, z których pochodzą nagradzani. Symboliczne pióra wręczali uczniom bialski prezydent Michał Litwiniuk i dyrektor bialskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Małgorzata Kiec.

– Jesteście pierwszymi wśród pierwszych. Wyboru absolutnie najlepszych dokonały rady pedagogiczne. To wielkie wyróżnienie, biorąc pod uwagę, że w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w mieście uczy się ponad 8 tys. uczniów. Grupa ponad 50 uczniów stanowi elitę, której codzienna postawa stanowi dla nas wzorzec do naśladowania i wspaniałą motywację – prezydent podkreślił w okolicznościowym przemówieniu.

Wyjaśnił, iż "Diamentowe Pióro" otrzymują dwukrotni laureaci "Złotego Pióra".

Prowadzący uroczystą galę Stanisław Romanowski, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta, z satysfakcją doceniał osiągnięcia bialskich szkół.

– Nie słyszałem, aby w innych miastach organizowane były podobne konkursy. Mamy też stypendia i nagrody finansowe wręczane z okazji Dnia Edukacji. Zdrowa rywalizacja szkół polega na tym, aby jak najlepiej przygotować uczniów m.in. do konkursów i należycie rozwijać ich umiejętności – podkreślił naczelnik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy