Akcja ma na celu podejmowanie działań uświadamiających młodym ludziom jak groźne są skutki hejtu. Wśród dzieci i młodzieży zostaną przeprowadzone dodatkowe zajęcia, które będą wzmocnieniem prowadzonej dotychczas pracy. Akcja potrwa od 19 do 22 grudnia.
Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna przekazała szkołom i placówkom scenariusze lekcji, zajęć, warsztatów. Materiały trafiły również do rodziców oraz nauczycieli. Specjalnie przygotowane filmy o tematyce związanej z zagrożeniami wynikającymi z hejtu zostaną opublikowane na profilach w mediach społecznościowych i stronach internetowych szkół. Szkoły przeprowadzą konkursy m.in. na najlepsze hasło antyhejtowe, najlepszy plakat antyhejtowy.
Odbędą się spotkania z przedstawicielami policji – prawna obrona przed hejtem. Rodzicom w formie elektronicznej zostaną przesłane specjalne materiały o tematyce antyhejtowej. Zorganizowane będą warsztaty profilaktyczne, np. „Chcemy żyć bez hejtu”, „Czy słowa mogą ranić?”, „W naszej klasie nie hejtuje się”, „Szanuj innych w sieci”. Organizatorzy zaplanowali koncerty, przedstawienia, happeningi promujące życzliwość, wzajemną pomoc, wsparcie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.