Reklama

Biała Podlaska: Spotkanie autorskie, warsztaty rękodzielnicze, księżne Radziwiłłowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Biała Podlaska: Spotkanie autorskie, warsztaty rękodzielnicze, księżne Radziwiłłowe - Zdjęcie główne

foto Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Sprawdź, jakie wydarzenia będą miały niedługo miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Reklama

16 lutego 2023 r. o godz. 17 w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem pt. "Zełenski – człowiek, komik, bohater". Książka "Zełenski" wydana przez wydawnictwo Wielka Litera. To pełna biografia prezydenta Ukrainy od jego urodzenia do pierwszych miesięcy wojny i poprzez wszystkie etapy jego życia, relacje rodzinne, szkołę, uczelnię, karierę artystyczną i polityczną. Pokazuje, jak kształtował się ten człowiek, który dziś jest bohaterem Ukrainy i świata. Książka została w listopadzie nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak, oraz obecnie do tytułu biograficznej Książki Roku w plebiscycie portalu Lubimyczytać.pl. Autor niniejszej książki – Wojciech Rogacin obecnie jest redaktorem naczelnym "Polski Metropolii Warszawskiej" (Polska Times). Wcześniej był m.in. dziennikarzem działów zagranicznych Gazety Wyborczej i Newsweeka, zajmował się krajami powstałymi po upadku ZSRR, kwestiami związanymi z USA, NATO, był także korespondentem z wojny w Iraku i innych miejsc na świecie. Pan Wojciech jest również współautorem książki "Korespondenci.pl" o pracy polskich korespondentów wojennych,

15 i 17 lutego w Multicentrum o godz. 13 odbędą się warsztaty rękodzielnicze dla seniorów. Podstawowym materiałem wykorzystanym podczas warsztatów będzie gips, który uczy cierpliwości, wspomaga koncentrację rozwija ekspresję twórczą i uwrażliwia na piękno. Motywem przewodnim będą obrazy roślinne na płaskorzeźbie. Uczestnicy otrzymają gips oraz narzędzia do pracy. Spotkania będą także okazją do zawierania nowych znajomości z osobami, które łączy wspólna pasja. W twórczej atmosferze każdy może wykonać coś pięknego dla siebie lub na prezent.Warsztaty poprowadzi  doświadczony instruktor Multicentrum pani Agata Filipek, która niejednokrotnie prowadziła w Multicentrum ciekawe zajęcia kreatywne z dziećmi i młodzieżą. Na zajęcia obowiązują zapisy.

 

 

23 lutego o godz. 18 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z dr. Jerzym Flisińskim pt. „Kobiety Radziwiłłów”, które poświęcone w całości będzie sylwetkom księżnych Radziwiłłowych. Podczas spotkania poznamy również kulisy burzliwych losów małżeństw i rolach, jakie pełniły księżne w rodzinnych majątkach na terenie ówczesnej Białej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy