Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Miasto buduje ścieżki rowerowe i chodniki

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Biała Podlaska

Biała Podlaska : Miasto buduje ścieżki rowerowe i chodniki  - Zdjęcie główne

foto UM Biała Podlaska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Miasto systematycznie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Sprawdź mapę, gdzie wybudowano już ścieżki

Reklama

Jak informuje bialski magistrat, obecnie bialska sieć ścieżek liczy ponad 20 km. Na tym jednak nie koniec. Rozwój infrastruktury rowerowej trwa od 2019 roku. Wybudowano ponad 5 km tras dla rowerzystów. Z kolei w 2020 roku prawie 7 km, a w 2021 roku ponad 5 km.

Aktualnie trwa budowa ciągów pieszo-rowerowych łączących centrum miasta z obrzeżami.

Warto także wspomnieć, że w ramach projektu, powstają odcinki budowane za drogą krajową nr 2. Będzie to ciekawy sposób na zagospodarowanie okolicy stawów przy rzece Klukówce, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody powstaną tarasy widokowe. Koszt tej inwestycji to 5 mln zł - informuje Urząd Miasta w Białej Podlaskiej

Rozwój miejskiej infrastruktury rowerowej realizowany jest również poprzez projekt w zakresie którego wybudowano ścieżki rowerowe przy ul. Brzeskiej, Sidorskiej, Janowskiej, Terebelskiej, Zamkowej, Mickiewicza, Kąpielowej i Kruczej. To razem około 12,6 km. Wytyczono również ścieżki przy ulicach Podleśnej, Kościelnej, Stacyjnej, al. Tysiąclecia oraz drodze dojazdowej nr 14 do drogi krajowej nr 2, o łącznej długości około 3,2 km. Wartość zadań w ramach tego projektu to około 22 mln zł.

Miasto planuje budowę jeszcze większej ilości ścieżek rowerowych. Bialskie drogi rowerowe to także walor turystyczny miasta. Powstające w ramach projektu: "Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych" szlaki, znajdują się w okolicy parku Radziwiłłów, przy ulicy Zamkowej przy Małpim Gaju oraz od alei Tysiąclecia do alei Jana Pawła II. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo i historycznie rejonów naszego miasta. Zrealizowana inwestycja to koszt 6,8 mln zł.

 

fot. UM Biała Podlaska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy