Reklama

Biała Podlaska: Chciała ochronić oszczędności. Zamiast tego została oszukana

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KMP Biała Podlaska

Biała Podlaska: Chciała ochronić oszczędności. Zamiast tego została oszukana - Zdjęcie główne

Biała Podlaska: Chciała ochronić oszczędności. | foto KMP Biała Podlaska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie 24 tys. zł straciła kobieta, która uwierzyła telefonicznemu rozmówcy podającemu się za pracownika banku.

Reklama

W czwartek (23 lutego) do policjantów zgłosiła się 49-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej, która padła ofiarą oszustów. Tego dnia zadzwonił do niej mężcyzna podający się za pracownika banku. Twierdził, że doszło do próby oszustwa na jej szkodę, a na jej koncie bankowym jest złożony wniosek kredytowy. Dodał, że w proceder uwikłany jest jeden z pracowników banku. W trakcie jednej z kilku rozmów kobieta dostała sms-y, pochodzące jak sądziła z banku, informujące m.in., że ma postępować zgodnie z instrukcją dzwoniącego do niej mężczyzny.

- Zgodnie z polecaniami nieznajomego poszła do placówki banku by złożyć wniosek kredytowy na kwotę 50 tysięcy złotych. Gdyby miała z tym problem oznaczało to, że obsługujący ją pracownik banku również jest w zmowie ze sprawcami. Stało się dokładnie tak jak powiedział mężczyzna. Kiedy pokrzywdzona nie mogła złożyć wniosku sprawca przekonał ją, by wypłaciła ze swoich oszczędności taką samą kwotę jak ta na którą wzięty miał być kredyt - informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z KMP w Białej Podlaskiej.

Potem kobieta miała wpłacić  gotówkę do wskazanego przez rozmówcę wpłatomatu w transzach po 4 tys. zł. Po zakończeniu całego procesu cała suma miała wrócić na konto zgłaszającej.

- Kobieta postapiła zgodnie z instrukcją. W trakcie rozmowy otrzymywała od oszusta kody umożliwiające wpłaty. Gdy po kolejnej transakcji połączenie z mężczyzną zostało przerwane kobieta zorientowała się, że gotówka nie wpływa na jej konto, a ona najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Swoje przypuszczenia potwierdziła w placówce banku. W wyniku działalności sprawców 49-latka straciła 24 tysiące złotych - dodaje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Policja ustala sprawców oszustwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy