reklama
reklama

Województwo lubelskie: Więźniowie pomagają dzieciom. Przygotowują m.in. zabawki na licytację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej

Województwo lubelskie: Więźniowie pomagają dzieciom. Przygotowują m.in. zabawki na licytację - Zdjęcie główne

Więźniowie pomagają dzieciom. Przygotowują m.in. zabawki na licytację | foto Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaZakład Karny w Chełmie włączył się w akcję pomocy dzieciom. Osadzeni przygotowali dary dl najmłodszych i były to np. Przytulanki, kocyki i zabawki. Przedmioty zostaną wystawione na licytację.
reklama

Zakład Karny w Chełmie ponownie angażuje się w pomaganie najmłodszym w ramach akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pod hasłem #ResortSprawiedliwościPomaga. W ramach akcji przekazano do Biblioteki Publicznej w gminie Ruda – Huta poduszki – przytulanki dla dzieci, kolorowe kocyki, rożki niemowlęce oraz drobne zabawki sensoryczne z przeznaczeniem dla niemowlaków celem wystawienia na licytację. Zebrane pieniądze z licytacji zostaną przekazane ponownie na rzecz wybranej fundacji i leczenie bądź rehabilitacje dzieci. Dary przygotował Oddział Terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzonych umysłowo przy współpracy Działu Penitencjarnego chełmskiej jednostki penitencjarnej.

reklama

CZYTAJ TAKŻE: 

- Pracujemy w ramach programu resocjalizacji w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy pt. "1:0 dla Szycia = 1:0 dla Życia”. Nazwa nieprzypadkowa, ponieważ tym razem w głównych założeniach programu znajduje się nie tylko praca nad problemem występowania zachowań przemocowych i agresywnych, ale przede wszystkim zachowań autoagresywnych. Chcąc im zapobiegać staramy się uczyć osadzonych szacunku do życia poprzez działalność na rzecz najmłodszych. - wyjaśnia kpt. Edyta Radczuk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Lublinie.

Osadzeni wiedząc, że przygotowują upominki, które trafią do różnych miejsc oferujących pomoc lub opiekę najmniejszym chętnie angażują się w tego typu inicjatywy, sami zgłaszają potrzebę uczestnictwa w warsztatach. Pracując pod okiem psychologów i wychowawców, mają możliwość odreagowania nagromadzonego napięcia, szczerej rozmowy. Przy okazji uczą się współpracy, nabierają nowych umiejętności i mają na uwadze również własne rodziny. Każdy z uczestników ma możliwość własnoręcznego przygotowania przytulanki bądź kocyka również dla swoich najbliższych.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama