Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Sejmik wycofa się z uchwały "anty LGBT"? Senator Bury: Można uchylić tę bardzo szkodliwą uchwałę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: JN

Województwo lubelskie: Sejmik wycofa się z uchwały "anty LGBT"? Senator Bury: Można uchylić tę bardzo szkodliwą uchwałę - Zdjęcie główne

Konferencja prasowa senatora Jacka Burego w sprawie sesji Sejmiku | foto JN

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Senator Jacek Bury odniósł się do planowanej sesji, na której radni zdecydują, czy zostanie wycofana uchwała przeciwko "wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”. Polityk uważa, że uchwała jest szkodliwa dla regionu, a radni, którzy nie będą uczestniczyć w obradach powinni złożyć mandaty. - Nie bądźcie kukizowcami Lublina, tylko zróbcie, co jest słuszne i dobre dla Lubelszczyzny - mówił Jacek Bury.

Reklama

Wielki błąd

Lubelski senator Jacek Bury (Ruch Polska 2050) odniósł się do nadzwyczajnej sesji Sejmiku województwa lubelskiego, w trakcie której radni zdecydują, czy stanowisko przeciwko "wprowadzaniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych” zostanie uchylone. Obrady mają odbyć się w piątek (27 sierpnia), o co wnioskowała grupa opozycjnych radnych. Wnioskujący uważają, że przez takie stanowiska, Komisja Europejska może zagrozić cofnięciem unijnych dotacji.

- W czasie jutrzejszej sesji radni będą mieli okazję do tego, aby pokazać swoją prawdziwą twarz, pokazać, że mają szacunek do drugiego człowieka i troszczą się o rozwój Lubelszczyzny. Kiedy wprowadzono tę uchwałę pod obrady, mocno protestowałem. Mówiłem, że marszałek i cały zarząd województwa lubelskiego zarządzany przez Prawo i Sprawiedliwość popełniają wielki błąd. Sejmik nie ma kompetencji do zajmowania się sprawami światopoglądowymi, bo nie po to został wybrany - mówił Jacek Bury - Samorząd nie powinien podejmować uchwał noszących znamiona agresji względem innego człowieka, czy dyskryminacji (...). Zarządowi województwa zabrakło wyobraźni jak wielki błąd popełniają. Było to 2,5 roku temu, a konsekwencje będziemy ponosić teraz.

Senator przypomniał tez, że Lubelskie jest jednym z najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej i potrzebne jest wiele pracy i pieniędzy, żeby to zmienić. Zdaniem polityka od tego jest właśnie samorząd i temu powinien służyć. Zaznaczył, że groźba utraty unijnych pieniędzy dla Lubelszczyzny, jest bardzo realna. 

- Jeżeli samorząd zajmuje się ideologią, to niestety zaniedbuje inne kwestie, do których został powołany - podkreślał senator, dodając, że województwo może stracić ok. 10 miliardów złotych. 

"Nie bądźcie kukizowcami Lublina"

Polityk apelował też do radnych Sejmiku, którzy głosowali za przyjęciem stanowiska, aby przemyśleli swoją decyzję. - Mam nadzieję, że jest Wam wstyd za to, co wtedy zrobiliście. Jest czas naprawić te szkody. Można uchylić tę bardzo szkodliwą uchwałę, która dyskryminuje ludzi i nie jest akceptowana przez cywilizowany świat (...). Nie bądźcie kukizowcami Lublina, tylko zróbcie, co jest słuszne i dobre dla Lubelszczyzny i nie ulegajcie presji niektórych ideologom PiS-u - mówił Bury.

Stanowisko "anty LGBT"

W 2019 roku Sejmik Województwa Lubelskiego przyjął stanowisko "anty LGBT", którego autorami są osoby związane z partią Prawo i Sprawiedliwość - wiceprzewodniczący sejmiku Mieczysław Ryba i posłanka Elżbieta Kruk.

W stanowisku zadeklarowano obronę szkoły i rodziny "przed ideologią sprzeczną z chrześcijańskimi wartościami", nie zgodzono się na wprowadzenie do polskiego systemu oświaty elementów wychowania seksualnego w myśl Światowej Organizacji Zdrowia, na wprowadzanie do szkół tzw. latarników, czyli funkcjonariuszy politycznej poprawności i nie pozwolono na wywieranie administracyjnej presji na rzecz "stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej "homopropagandą") w wybranych zawodach (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy)".

Całość artykułu przeczytasz tutaj.

Artykuł pochodzi z portalu pulawy.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy