Reklama

Reklama

Lublin: Wojewódzkie obchody Święta Policji [GALERIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W tym roku przypada 102. rocznica powstania Policji Państwowej, powołanej 24 lipca 1919 roku. Z tej okazji w Lublinie odbyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji. Wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Reklama

Uroczystości odbyły się we wtorek (27 lipca) i rozpoczęły się mszą św. w Archikatedrze Lubelskie w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Policji. Potem, na placu przed budynkiem  Komendy Wojewódzkiej  Policji przy ul. Narutowicza odbyły się główne uroczystości. Było m.in. złożenie meldunku przez dowódcę uroczystości, podniesienie flagi państwowej, odegranie hymnu państwowego, wystąpienia okolicznościowe. Do tego, wręczeno ordery, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W garnizonie lubelskim  nominacje na wyższe stopnie otrzymało łącznie 1268 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansowało - 76 policjantów, w korpusie aspirantów przyznano awanse - 505 policjantom, w korpusie podoficerów - 493, a szeregowych - 147. 

Wicewojewoda lubelski, Robert Gmitruczuk wręczył zasłużonym Medale za Długoletnią Służbę. Odznaczenia państwowe nadał prezydent RP Andrzej Duda.
 
- W imieniu własnym oraz w imieniu wojewody lubelskiego Pana Lecha Sprawki chcę złożyć najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wszystkim, którzy dzisiaj zostali odznaczeni. To dzięki Państwa ciężkiej, żmudnej pracy, możemy się cieszyć tym, że Rzeczypospolita  jest jednym z najbezpieczniejszych państw, nie tylko UE, ale  i całej Europy - dodał Robert Gmitruczuk.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Prezydent RP odznaczył 45 funkcjonariuszy i pracowników Medalami "Za Długoletnią Służbę” . W uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego, Minister Spraw Wewnętrznych wyróżnił Odznaką "Zasłużony Policjant” 62 funkcjonariuszy. Odznaczeniem uhonorowany został też nadinspektor Artur Bielecki - szef lubelskiego garnizonu Policji. Minister Sprawiedliwości odznaczył komendanta Srebrną Odznaką "Za zasługi w pracy penitencjarnej”.
 
- Chciałbym pogratulować awansu komendantowi wojewódzkiemu policji w Lublinie nadinsp. Arturowi Bieleckiemu. Tak jak ten gmach i inne solidne gmachy – tego sukcesu nie byłoby bez solidnych fundamentów, gdyby nie funkcjonariusze, funkcjonariuszki, pracownicy cywilni. Bardzo Wam dziękuję. Dzięki Waszej pracy w komisariatach, komendach, możemy z dumą na odprawach słyszeć, że woj. lubelskie jest najlepsze. Z okazji 102 rocznicy święta policji życzę Wam tego, co najważniejsze: bezpieczeństwa,  radości, satysfakcji, zadowolenia z tego, do czego zostaliście powołani, ze służby na rzecz RP i jej obywateli - zakończył wicewojewoda.

Z kolei Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podziękował funkcjonariuszom za odpowiedzialną i profesjonalną służbę. Jak powiedział, służba w Policji to nie tylko powołanie, ale także szlachetna misja wymagająca poświęcenia i oddania drugiemu człowiekowi. Zaznaczał, że to właśnie dzięki wrażliwości na krzywdę ludzką, budowane jest zaufanie obywateli do Policji. Podkreślał, że praca lubelskich funkcjonariuszy przekłada się na wymierne efekty. Wyjaśnił, że dowodem tych słów jest spadek przestępczości ogólnej i kryminalnej, przy jednoczesnym bardzo wysokim wskaźniku wykrywalności, co plasuje lubelski garnizon na pierwszym miejscu w kraju. W 2020 r. odnotowano 29 473 wszystkich stwierdzonych przestępstw, gdzie w 2019  r. było ich 34 114. Wskaźnik wykrywalności przestępstw utrzymuje się na poziomie wynoszącym 81,7 proc. 

- Święto Policji jest doskonałą okazją, by podziękować Wam za odpowiedzialną i rzetelną służbę. Dzisiejsza uroczystość jest takim właśnie momentem, w której możemy sobie powiedzieć, że zrobiliśmy wspólnie po raz kolejny bardzo dużo dobrego na rzecz mieszkańców Lubelszczyzny. Życzę wszystkim spełnienia w realizowaniu zawodowego powołania i nieustającego szacunku ludzi, o których bezpieczeństwo dbamy każdego dnia - życzył policjantom i policjantkom nadinsp. Bielecki.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy