Reklama

Lublin: Stypendia Kulturalne Bogdanki, przyznane. Nagrodzono 15 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Piętnastu zwycięzców naboru otrzymało stypendia z zakresu kultury o łącznej wartości 70 tys. zł. Program stypendialny jest realizowany wspólnie przez Chatkę Żaka i Lubelski Węgiel "Bogdanka".

Reklama

Kulura i sztuka filarem zaangażowania sponsorskiego Bogdanki

Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka to program stypendialny, mający wspierać działania młodych artystów i animatorów kultury z Lubelszczyzny. Jest on realizowany w ramach Polityki Zaangażowania Społecznego Lubelskiego Węgla "Bogdanka” S.A., we współpracy z Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka w Lublinie.

CZYTAJ TAKŻE: 

- Kultura i sztuka od lat stanowi mocny filar zaangażowania sponsorskiego Bogdanki. Dostrzegamy rolę kultury i sztuki jako motoru napędowego dla rozwoju regionu. Widzimy w nich ogromny potencjał dla ciągłego zwiększania atrakcyjności Lubelszczyzny. Dążymy do tego, aby nasz Program Stypendialny stał się ważnym narzędziem wspierającym młodych, którzy aktywnie działają w sferze kultury. Nasze stypendium jest pewnego rodzaju inwestycją, która – tak jak w biznesie – przyniesie szereg korzyści. Dla nas to stymulowanie rozwoju młodych ludzi i tym samym wdrażanie naszej społecznej odpowiedzialności - mówi Adam Partyka, zastępca prezesa Zarządu ds. Pracowniczych i Społecznych Lubelskiego Węgla "Bogdanka”.

Komisja Konkursowa przyznała 15 stypendiów z zakresu upowszechniania kultury, ale też i z zakresu twórczości artystycznej w takich dziedzinach jak muzyka, sztuki wizualne, teatr, literatura. Łączna kwota stypendiów to 70 tys. zł brutto. Stypendystami są osoby, które nie ukończyły 35. roku życia i mieszkają, uczą się lub tworzą na terenie województwa lubelskiego. Czworo z nich pochodzi z Ukrainy i Białorusi.

- Studenci po raz kolejny udowodnili nam, jak istotne miejsce w ich życiu ma kultura. Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z LW Bogdanka S.A. w Lublinie pojawi się kilkanaście nowych projektów i inicjatyw, które niewątpliwie ubogacą życie kulturalne tego miasta. Z niecierpliwością czekam na efekty, bo młodzi ludzie już niejednokrotnie udowodnili nam, że jest na co czekać - dodaje prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Stypendia zostały wręczone podczas uroczystej gali w Chatce Żaka.

- Chatka Żaka po raz kolejny stała się miejscem, dzięki któremu młodzi ludzie mogą realizować swoje pomysły. Ich kreatywność i zaangażowanie za każdym razem nas zaskakują. Każdy projekt, który został wybrany jest na swój sposób wyjątkowy i warty uwagi. To właśnie ci ludzie udowadniają, że kultura studencka ciągle ma swoje trwałe miejsce na mapie Lublina i Polski - podkreśla Izabela Pastuszko, dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka i przewodnicząca Komisji Konkursowej.

CZYTAJ TAKŻE: 

Wszystkie projekty zostaną zrealizowane do końca 2021 roku. O efektach będzie można przeczytać na profilu Facebook i stronie internetowej Chatki Żaka.

Lista stypendystów, wraz z tytułami ich projektów

1. Evghenia Gritsku  - Wystawa, której nie ma (kategoria: Upowszechnianie kultury: sztuki wizualne)

2. Barbara Gryka - O czym śnią pomniki w Lublinie? (kategoria: Sztuki wizualne)

3. Aleksandra Kutrzepa - Realizacja dwóch teledysków promujących album "No one knows where" (kategoria: Muzyka)

4. Darya Lazouskaya  - Solidarni z Białorusią (kategoria: Upowszechnianie kultury)

5. Katarzyna Mach - Organizacja koncertu Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej "FeelHarmonia" (kategoria: Upowszechnianie kultury: muzyka)

6. Aleksandra Madej - "Błękit" - koncert zespołu Couples Therapy (kategoria: Muzyka)

7. Michael Mishchenkov - Koncert muzyki współczesnej «Astral Con-Tact» (kategoria: Muzyka)

8. Przemysław Mrowiński - WOJNA NA BAGNETY (kategoria: Teatr)

9. Patryk Pawelec - Realizacja monodramu pod roboczym tytułem "Książę z papieru” (kategoria: Teatr)

10. Joanna Podlodowska - Kiedy wyjdziesz za mąż? (kategoria: Teatr)

11. Mariusz Sanok - Frustra - nowe stare historie (kategoria: Muzyka)

12. Olha Shpynda - Temat miłości w językach słowiańskich (kategoria: Muzyka)

13. Jowita Stępniak - Aktorska interpretacja poezji inspirowana przyrodą Polskich Parków Narodowych – cz. II (kategoria: Sztuki wizualne)

14. Katarzyna Strużyńska - RETROspekcje (kategoria: Upowszechnianie kultury)

15. Nikola Wójcik - Książka "Dzieciaki z Lake Payne” (kategoria: Literatura)

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy