Wybił szyby i uszkodził drzwi. I... zostawił swój telefon

wiadomosci Za uszkodzenie mienia oraz groźby karalne odpowie 23-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Po awanturze z sąsiadem swojego dziadka mężczyzna poszedł na jego posesję. Sprawca wybił tam szyby oraz uszkodził drzwi domu. Na miejscu pozostawił natomiast telefon komórkowy.

KWP w Lublinie

Opublikowano: 16 października 2020 07:00 | Aktualizacja: 16 października 2020 07:00

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór na terenie gminy Łomazy. Z informacji zgłaszającej wynikało, że jakiś mężczyzna dobija się do jej domu i wybił szyby w oknie. Próbował też wyważyć drzwi wejściowe uszkadzając je. Wartość powstałych strat oszacowana została na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych. W trakcie rozmowy ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że na terenie posesji znajdowało się dwóch mężczyzn, gdzie jednym z nich był wnuczek sąsiada. Na miejscu zdarzenia sprawcy pozostawili telefony komórkowe.

 

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili również że agresywny mężczyzna groził też będącym w domu mieszkańcom pozbawieniem życia.

 

Do sprawy zatrzymany został 23-letni mieszkaniec gminy Piszczac. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że jego dziadek ma od wielu lat konflikt ze swoim sąsiadem. W dniu kiedy chłopak odwiedził dziadka, również doszło do awantury. Zdaniem młodzieńca mężczyzna prowokował go, po czym wszedł do swojego domu. To wtedy chłopak postanowił pójść na jego posesję. Nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić swojego zachowania tłumacząc je wypitym alkoholem.

 

Policjanci ustalili też że drugim mężczyzną był brat 23-latka, który postanowił zabrać chłopaka, odciągając go od domu sąsiada. To wtedy mężczyznom wypadły telefony komórkowe.

 

Wczoraj 23-latek usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.