Reklama

Reklama

Start bialskiej oświaty w blasku święta przedszkola

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

 Start bialskiej oświaty w blasku święta przedszkola - Zdjęcie główne

foto Marek Pietrzela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem o miejscu bialskiej inauguracji roku szkolnego 2021/22 decydował jubileusz. Wielowątkową uroczystość przygotowano w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Sidorskiej ze względu na 50-lecie Przedszkola Samorządowego nr 7, któremu nadano imię Dębowa Kraina.

Reklama

Jeszcze w styczniu w "Siódemeczce" wchodzącej w skład Zespołu Szkół ogłoszono konkurs na wybór nazwy. Propozycja "Dębowa Kraina" zyskała najwięcej, aż 65 głosów. "Siedmiu Krasnoludków" poparło 23 głosujących. Wygrała nazwa nawiązująca do sąsiadującego z przedszkolem okazałego dębowego parku miejskiego Zofii Las.

Dębowa Kraina

W maju Rada Miasta przyjęła uchwałę o nadaniu Przedszkolu Samorządowemu nr 7 przy ul. Waryńskiego imienia "Dębowa Kraina". Podczas uroczystości 1 września Bogumił Broniewicz, przewodniczący rady, odczytał treść uchwały i z sentymentem wspominał jako absolwent bialskiej AWF, jak w SP nr 5 miał praktyki pedagogiczne. Prezydent Michał Litwiniuk i dyrektor SP nr 5 Violetta Chmielewska odsłonili tablicę z nową nazwą przedszkola.W imieniu poprzednich dyrektorek tej placówki Marta Jarzęcka w płomiennym wystąpieniu apelowała o dbanie o wychowanie przedszkolne.

– Przedszkole to fundament. Jak dzieci wyniosą z przedszkola mądrość i dobre wychowanie, to procentuje w szkole, na studiach, do końca życia – podkreślała Marta Jarzęcka.

Duże wrażenie na gościach wywarły urocze występy przedszkolaków.

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Kolejny rok wyzwań

W przemówieniu inaugurującym rok oświatowy prezydent Michał Litwiniuk podkreślił, że na remonty i inwestycje w 2021 r. wydano już 1,5 mln zł. Zaznaczył, iż w obecnym roku w bialskich placówkach oświatowych będą realizowane projekty unijne wartości aż 12 mln zł, w tym najważniejsze w szkołach zawodowych, gdzie dotacje trafiają nawet do przedsiębiorstw szkolących uczniów. Nadmienił, że dwie szkoły podstawowe (SP nr 6 i Zespół Szkół Specjalnych) z powodzeniem aplikują o wsparcie UE wartości 1,3 mln zł.

– Nowy rok szkolny jest kolejnym rokiem wyzwań. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia ubiegłoroczne, kiedy długo trwały lockdowny i zajęcia odbywały się w formie zdalnej – mówił prezydent.

Dziękował nauczycielom, pracownikom szkół i wspierających oświatę urzędów oraz związkowcom, a także rodzicom, którzy wykazali wyrozumiałość i życzliwość.

Nominacje dyrektorskie i nagrody

Zachwycony piękną oprawą uroczystości wręczył nominacje dyrektorskie: Violetcie Chmielewskiej (Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi), Bernadecie Mikołajczak (Zespół Szkół ze Szkołą Podstawową nr 9) i Justynie Prokockiej-Kasjaniuk (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna). Pierwszej z pań przedłużono powierzenie stanowiska dyrektora, a dwie kolejne pozytywnie przeszły postępowanie konkursowe. Michał Litwiniuk wręczył także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego piętnastce nauczycieli. Podczas uroczystości nagrody z okazji jubileuszu pracy otrzymali Małgorzata Bielecka, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych (25-lecie pracy zawodowej) oraz Ireneusz Długołęcki, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 (30-lecie).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy