Reklama

Reklama

Sitnicka doczeka się remontu

Opublikowano: czw, 12 lis 2020 12:37
Autor:

Sitnicka doczeka się remontu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy dopięli swego. W przyszłym roku ruszy remont ulicy Sitnickiej.

Reklama

Przypomnijmy. Według mieszkańców stan ulicy pogarsza się z dnia na dzień. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do drogi krajowej nr 2. Ulica jest jedną z kilku ulic wjazdowych do miasta. - Natężenie ruchu jest coraz większe. Wpływ na ten stan rzeczy ma wiele czynników, m.in. przebudowa ul. Warszawskiej czy wypadki na drodze krajowej. To powoduje liczne objazdy przez naszą ulicę - tłumaczą mieszkańcy.

Wyboje i dziury

Obecnie, według autorów petycji do magistratu, ulica jest maksymalnie obciążona, gdyż prowadzone są prace drogowe na skrzyżowaniu ul. Terebelskiej i krajowej "dwójki", w związku z czym pojazdy jadące ulicą od strony Rakowisk są kierowane na Sitnicką.

- Jezdnia ma wiele ubytków, szczelin, wystających studzienek, nierówności. Ponadto płyty chodnikowe ulegają stopniowej erozji. Do tej pory były prowadzone naprawy polegające na łataniu dziur, które spowodowały jeszcze większe wyboje. Ulica nie była dotychczas uwzględniania w żadnych planach modernizacji - podkreślają mieszkańcy.

Dodają, że nadmierna prędkość samochodów, szczególnie ciężarowych, powoduje ogromne drgania budynków mieszkalnych.

- Są potwierdzone przypadki pęknięcia ścian domów, a ostatnio miały miejsce także awarie rur wodno-kanalizacyjnych. Wyjazd z posesji jest utrudniony, czasem wręcz niebezpieczny - alarmują w petycji.

Apelują o modernizację nawierzchni i zmianę organizacji ruchu poprzez wprowadzenie ograniczenia poruszania się samochodów ciężarowych, ich tonażu i prędkości, np. poprzez zainstalowanie progów zwalniających.

Będzie remont ulicy
Jest już odpowiedź na petycję w tej sprawie. Maciej Buczyński, wiceprezydent Białej Podlaskiej zapewnia, że znany jest mu stan techniczny tej ulicy i "zdaje sobie sprawę, że cała infrastruktura drogowa wymaga gruntownej przebudowy".
- Staram się sukcesywnie, w miarę zgłaszanych przez mieszkańców potrzeb oraz możliwości budżetowych, remontować zniszczone nawierzchnie jezdni w ramach bieżącego utrzymania dróg. Dla zarządcy drogi zawsze priorytetem jest bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu oraz komfort korzystania z infrastruktury drogowej - mówi wiceprezydent.
Okazuje się, że będzie remont tej części Sitnickiej. Wykonanie nakładki bitumicznej na ulicy zostało przewidziane w planie budżetu miasta na rok 2021 i po zatwierdzeniu przez Radę Miasta ulica zostanie zmodernizowana.
Pomiary prędkości i natężenia ruchu Co ze sprawą zmiany w organizacji ruchu na ul. Sitnickiej? Według władz miasta powinny one zmierzać do polepszenia komfortu uczestników ruchu drogowego, przy poszanowaniu interesu jednostek.

- Dlatego też zostaną przeprowadzone pomiary prędkości oraz natężenia ruchu drogowego, a zwłaszcza jego struktury (w podziale na pojazdy osobowe i ciężarowe) - tłumaczy Buczyński.

Na tej podstawie, w porozumieniu z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej, zostanie przeprowadzona analiza stanu bezpieczeństwa na ul. Sitnickiej oraz koncepcja poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

- Warto też zauważyć, że nadmierna prędkość pojazdów poruszających się po drogach, to problem zaobserwowany nie tylko w naszym mieście, a interwencja w tej sprawie leży po stronie odpowiednich służb - dodaje.

Wiceprezydent przekaże pismo do Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej policji w celu wzmożenia kontroli prędkości pojazdów poruszających się po tym odcinku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    andrzejbp

    A czy znany jest p.Prezydentowi stan ul.Sidorskiej? Czy tam też muszą mieszkańcy zwrócić uwagę.