Reklama

Reklama

Powiat bialski : Zakaz polowań na terenie stanu wyjątkowego. Starosta wysyła pismo do premiera

Opublikowano: pt, 15 paź 2021 11:30
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

Powiat bialski : Zakaz polowań na terenie stanu wyjątkowego. Starosta wysyła pismo do premiera - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starosta Bialski Mariusz Filipiuk na prośbę rolników i kół łowieckich zorganizował spotkanie w sprawie zakazu polowań na terenach objętych stanem wyjątkowym, co w konsekwencji prowadzi do trudności w szacowaniu szkód łowieckich wyrządzonych przez zwierzynę oraz prowadzeniu zabiegów mających na celu zapobieganie tym szkodom.

Reklama

Celem spotkania było omówienie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 września 2021 r. w sprawie ograniczeń wolności i praw w związku z obowiązywaniem stanu wyjątkowego  i Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2021 r. w sprawie ograniczenia prawa posiadania broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych oraz innych rodzajów broni . Łowczy Okręgowy Bartłomiej Kurkus przedstawił zalecenia z dnia 4 października 2021 r. Zarządu Głównego PZŁ dla kół łowieckich dzierżawiących obwody na terenie objętym stanem wyjątkowym.

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Uczestnicy spotkania rozmawiali o aktualnej sytuacji i problemach w zakresie szacowania szkód łowieckich spowodowanych zakazem polowań, ochronie i zabezpieczeniu upraw i płodów rolnych, oraz realizacji Rocznego Planu Łowieckiego i odstrzału sanitarnego.

W efekcie zostało przygotowane pismo do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z prośbą o podjęcie stosownych zmian legislacyjnych w obowiązujących aktach prawnych. Ponadto pismo zostało przekazane do posłów i senatora z okręgu wyborczego położonego na terenie powiatu bialskiego, z prośbą o poparcie inicjatywy dotyczącej zmiany przepisów.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.