W miniony poniedziałek po godzinie 18:30 na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej rozpoczął się „Supermecz 2017". Już po raz czwarty bialski Zakład Karny wyszedł z inicjatywą niesienia pomocy osobom chorym i potrzebującym. Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia było Towarzystwo Ubezpieczeń UNIQA oraz Superpolisa, zaś patronat nad nim objął Prezydenta Miasta Biała Podlaska i Szkoła Trenerów PZPN.
Podczas tegorocznego meczu charytatywnego, zbierane były środki finansowe na zakup sprzętu dla Stowarzyszenia „Wspólny Świat", które pomaga dzieciom cierpiącym na autyzm.
W tę inicjatywę chętnie włączyli się również policjanci. W drużynie miasta Biała Podlaska poza funkcjonariuszami Zakładu Karnego oraz przedstawicielami urzędów i duchowieństwa zagrał m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk
Na boisku lepsi okazali się reprezentanci Szkoły Trenerów PZPN, na czele z byłymi reprezentantami kraju. Jednak, w tym przypadku nie o wynik tu chodziło, a inicjatywę niosącą pomoc potrzebującym.
W trakcie imprezy odbyła się aukcja przekazanych na tę okoliczność przedmiotów. Gadżety przekazała także Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej w tym Związki Zawodowe oraz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Policjanci służyli również swoją pomocą podczas samej licytacji.