Reklama

Reklama

Piłkarskie Turnieje Wolności wracają na Lubelszczyznę!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Piłkarskie Turnieje Wolności wracają na Lubelszczyznę! - Zdjęcie główne

Piłkarskie Turnieje Wolności

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Piłkarskie Turnieje Wolności oraz Finałowy Turniej Wolności w 2021 roku zdobyły miano najlepszej imprezy piłkarskiej dla dzieci z najmniejszych miasteczek i wsi w województwie lubelskim. Kolejna edycja wydarzenia będzie ponownie gościć na Lubelszczyźnie.

ReklamaJuż 10 września pierwszy turniej eliminacyjny odbędzie się w Tomaszowie Lubelskim. 1 października w Międzyrzecu Podlaskim zostanie rozegrany ostatni turniej eliminacyjny. Gospodarzem wielkiego finału, który zaplanowany jest na 8 października, będzie w tym roku Zamość.Turnieje adresowane do dziewczynek w kategorii U-12 oraz chłopców w kategorii U-11, odbędą się w ścisłej współpracy oraz według wytycznych rozgrywkowych Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W każdym z turniejów eliminacyjnych weźmie udział do 16 drużyn a każdym turnieju weźmie udział maksymalnie 160 uczestników. Mecze będą nadzorowane i prowadzone przez licencjonowanych sędziów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.Kalendarz turniejów

Piłkarskie Turnieje Wolności:
10 września - Tomaszów Lubelski
11 września - Izbica
17 września - Parczew
18 września - Łomazy
25 września - Turobin
1 października - Międzyrzec Podlaski

Finałowy Turniej Wolności:
8 października - Zamość

W ramach towarzyszących każdemu z turniejów Sportowym Piknikom z Historią Polski, przeprowadzone zostaną panele historyczne podczas którego dzieci i młodzież będą mogli zapoznać się z historią lokalnych bohaterów walczących o wolność naszego kraju. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci w formie animacji sportowych oraz pneumatycznych atrakcji dla najmłodszych, które będą wypełniać młodym sportowcom i ich rodzinom czas pomiędzy meczami.Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie sportu oraz wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży z najmniejszych miejscowości oraz obszarów wiejskich. Całości będzie towarzyszyła edukacyjna kampania promująca sport oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży oraz ich rodziców w najmniejszych miasteczkach oraz wsiach. Będzie prowadzony także otwarty nabór uczestników.

- Jesteśmy szczęśliwi z tego powodu, że zeszłoroczny cykl turniejów cieszył się tak dużym zainteresowaniem i został wysoko oceniony przez uczestników - zarówno tych, którzy brali czynni udział na boiskach, jak i tych którzy byli widzami i korzystali z licznych dodatkowych atrakcji przeznaczonych dla całych rodzin. Nasz zespół organizacyjny jest zdeterminowany, by tegoroczna edycja była jeszcze lepsza - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes Stowarzyszenia, Wczoraj, Dzisiaj, Jutro.- Takie przedsięwzięcia, jak Piłkarskie Turnieje Wolności pozwalają dziewczynkom oraz chłopcom z małych miejscowości i wsi zakosztować rywalizacji na pięknie przygotowanych obiektach, z oprawą nawiązującą do wielkich wydarzeń piłkarskich. W tym roku impreza po raz pierwszy zawita w Izbicy, Parczewie, Łomazach, Turobinie, Międzyrzecu Podlaskim i Zamościu – komentuje Marcin Romanowski, Wiceminister Sprawiedliwości, Patron Honorowy turniejów.- Jako LZPN bardzo chętnie włączamy się takie inicjatywy, jak Piłkarskie Turnieje Wolności. Z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie do kontynuowania współpracy. LZPN angażuje się też w czynną promocję turniejów - mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem wydarzenia jest Lubelski Związek Piłki Nożnej. Cykl turniejów Patronatem Honorowym objął Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski. W projekt zaangażowane są również lokalne samorządy, na terenie których zostaną zorganizowane poszczególne turnieje.

Udział w Piłkarskich Turniejach Wolności, Finałowym Turnieju Wolności oraz Sportowych Piknikach z Historią Polski jest bezpłatny.

Zgłoszenia do turniejów:
[email protected]

Informacje organizacyjne:
https://wczorajdzisiajjutro.pl/pilkarskie-turnieje-wolnosci-2022

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy