Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 19 października 2017 roku o godzinie 18:00 w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II (parter Dom Studenta PSW - sala konferencyjna po prawej stronie).
Na spotkaniu zostaną wygłoszone trzy prezentacje:
- "Czysty kod, czyli coś o profesjonalizmie" - Maciej Hawryluk
- "Jak zostać kierownikiem projektów IT?" - Karol Wójciszko
- "Internet rzeczy - co jest jeszcze przed nami?" - Paweł Iwaniuk
- Maciej Hawryluk
Opis: Wyobraźcie sobie, że nie musimy kodować. Sztuczna inteligencja robi to za nas. Miła perspektywa? Ale żeby stworzyć sztuczną inteligencję, ktoś musi napisać jej kod. I lepiej dla nas, żeby to był CZYSTY KOD. Dlaczego pisanie czystego kodu jest takie ważne? Co rozumiemy przez "czysty kod"? Jak taki kod pisać? Odpowiedzi na te pytania padną w czasie prelekcji.
O mnie: mgr inż. Maciej Hawryluk, wykładowca PSW w Białej Podlaskiej - uczy szeroko pojętego programowania (C#, Java, C, Delphi). Od czasu do czasu programista w komercyjnych projektach (aplikacje mobilne iOS, Android, Windows Phone, aplikacje webowe i desktopowe). Społecznie zarządza małą, niepubliczną szkołą podstawową we wsi, w której mieszka.
- Karol Wójciszko
Opis: Przedstawię garść praktycznych porad i informacji na temat tego co jest istotne w zarządzaniu projektami oraz jak nie marnować czasu podczas nauki PM. Poznasz jak wyglądają obowiązki kierownika projektu, przedstawię też kilka ciekawych anegdot, które mi się przydarzyły. Opowiem również kilka słów na temat analizy przedwykonawczej - w dzisiejszych czasach kierownik projektu mimo, że nie jest analitykiem powinien potrafić się z nią obchodzić.
O mnie: Po godzinach bloguje na https://wojciszko.com, nagrywa też YouTube. W trakcie dnia pracuje w jednej z Warszawskich firm IT.
- Paweł Iwaniuk
Opis: IoT staje się tematem wielu startupów, które wśród inwestorów są uważane za "sexy". Dlatego jeśli chodzi Ci po głowie stworzenie własnego startupu, ten występ będzie dla ciebie przydatny.
O mnie: Od 2004 roku zawodowo związany z mediami (głównie internetowymi), środowiskiem start-up'ów oraz polskim fandomem miłośników fantastyki. Współpracował m.in. z Antyweb, PC World, AdTaily.pl oraz Zenbox. Twórca bloga DailyTECH.pl, programu TECHNOZgredy, a także wydarzenia Bialskie Dni Fantastyki.