reklama
reklama

"Nie" dla przemocy w rodzinie i szkole

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"Nie" dla przemocy w rodzinie i szkole - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - Mam nadzieję, że 2021 rok pozwoli na realizację wszystkich naszych planów dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie - mówi Anna Stolarczuk, szefowa zespołu, który przyjrzy się m.in. niepożądanym zjawiskom w szkołach.
reklama

Plany na 2021 rok? Przede wszystkim będą badania dotyczące skali zjawiska przemocy wśród uczniów bialskich szkół.

- Na tej podstawie chcemy zaproponować placówkom oświatowym wdrożenie szkolnych systemów zapobiegania i przeciwdziałania przemocy rówieśniczej - mówi Anna Stolarczuk
 
 
Szkolenia, kampanie społeczne
Wspólnie z Komendą Miejską Policji przeprowadzone będą też szkolenia dla funkcjonariuszy z zakresu realizacji procedury "Niebieskiej Karty", m.in. pod kątem komunikacji z osobami uwikłanymi w przemoc. Jesienią 2021 roku zespół chce także zorganizować konferencję szkoleniową dla przedstawicieli służby zdrowia oraz oświaty dotyczącą ochrony dziecka krzywdzonego. Patronat nad wydarzeniem obejmie prezydent miasta Biała Podlaska.
 
- W roku 2021 planujemy zrealizować kampanię społeczną ukierunkowaną na świadków przemocy domowej. Chodzi o pokazanie tego, jak wielką rolę odgrywają na rzecz zapobiegania krzywdzeniu - dodaje Stolarczuk.
 
Nowe inicjatywy
Zespół Interdyscyplinarny w ubiegłym roku podjął w mieście kilka nowych inicjatyw.
- W związku z tym, że dzisiaj społeczeństwo w głównej mierze czerpie wiadomości ze świata wirtualnego, na portalu społecznościowym została założona strona Zespołu Interdyscyplinarnego, na której na bieżąco są podawane informacje o tematyce przemocy - w tym między innymi o dostępności do lokalnych instytucji działających na rzecz osób uwikłanych w przemoc - wyjaśnia Stolarczuk.
 
Kampanie w sieci i mediach
 Zorganizowano kampanię społeczną "#JaJużWiem" skierowaną do osób doznających przemocy. Zrealizowana w formie spotu kampania, zaangażowała bialczanki na rzecz wsparcia osób doświadczających przemocy.
Promowano działalność zespołu w lokalnej prasie i telewizji. Za pomocą ulotek rozpowszechniano informacje o instytucjach udzielających pomocy w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
- Upowszechniano materiały edukacyjne poświęcone zjawisku przemocy w rodzinie. Prowadzono konsultacje z podmiotami bezpośrednio zaangażowanymi w realizację procedury "Niebieskie Karty" (Policja, MKRPA) celem usprawnienia współpracy - wylicza Stolarczuk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama