Pierwsza z nich będzie miała miejsce w dniach 4-5 września bieżącego roku, a podejmowana na niej tematyka będzie dotyczyła Współczesnego człowieka w zdrowiu i chorobie. Organizuje ją Katedra Zdrowia bialskiej uczelni. Przewidzianymi tematami sesji naukowych są:
- Zagrożenia zdrowia w środowisku nauki, pracy, przestrzeni publicznej.
- Żywność, żywienie i odżywianie wyzwaniem współczesnej cywilizacji.
- Edukacja zdrowotna i promocja zdrowia w kształtowaniu stylu życia człowieka zdrowego i chorego.
- Epidemiologia chorób cywilizacyjnych w Polsce i na świecie.
- Postęp nauki w zakresie profilaktyki, diagnozowania, leczenia i pielęgnowania w chorobach cywilizacyjnych.
Opłata konferencyjna w kwocie 550 złotych, obejmująca publikacje jednej pracy, materiały naukowe i wyżywienie winna być wpłacona na konto uczelni do 30. czerwca bieżącego roku.
Kolejna konferencja poświęcona będzie Medycynie ratunkowej i służbom ratowniczym w sytuacjach zagrożenia życia, w ramach której będą miały miejsce warsztaty szkoleniowe zatytułowane ,,Nowe techniki w ratownictwie medycznym”. Wydarzenie organizowane jest przez Zakład Ratownictwa Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej we współpracy ze Stacją Pogotowia Ratunkowego SP ZOZ w Białej Podlaskiej. Data konferencji przypada na dni 22-23 października bieżącego roku. Opłata konferencyjna, w której zakres wchodzą materiały konferencyjne, certyfikat oraz catering wynosi 150 złotych, a dla studentów 50 złotych. Termin poświęcony zgłoszeniom oraz uiszczaniu wpłat mija 15. kwietnia 2014.
Ostatnia z konferencji dotyczyć będzie Zwierząt w profilaktyce, terapii i rekreacji ruchowej. Wydarzenie organizowane przy współpracy Stadniny Koni w Janowie Podlaskim odbędzie się w Białej Podlaskiej w dniach 21-22. listopada 2014. Celem konferencji będzie prezentacja różnorodności form profilaktyki, terapii, rekreacji ruchowej oraz aktywności wolnoczasowych z udziałem zwierząt, jak również ich użytkowania w kompleksowej rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Zaplanowane w ramach konferencji sesje tematyczne to:
- Znaczenie obecności zwierząt towarzyszących dla zdrowia i jakości życia człowieka.
- Zajęcia sportowe i rekreacyjne z udziałem zwierząt: jeździectwo rekreacyjne, „psie sporty” i inne
- Profilaktyka i terapia z udziałem zwierząt: hipoterapia, dogoterapia, felinoterapia, delfinoterapia i inne.
- Varia.
Opłatę konferencyjną w wysokości: 450 zł. opłacają uczestnicy krajowi, 100 Euro uczestnicy z państw Unii Europejskiej i 50 Euro uczestnicy spoza państw Unii Europejskie. Pieniądze należy przekazać do dnia 01.10.2014 r.
Szczegółowe informacje odnośnie numerów kont, na które należy przelewać opłaty, składu komitetów organizacyjnych i naukowych i inne znajdują się na stronie internetowej uczelni pswbp.pl, w zakładce konferencje.