reklama

Dyskusyjny Klub Książki: Spotkanie z Agnieszką Walczak-Chojecką

Opublikowano:
Autor:

Dyskusyjny Klub Książki: Spotkanie z Agnieszką Walczak-Chojecką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościMiejska Biblioteka Publiczna Filia nr 6 zaprasza na spotkanie z Agnieszką Walczak-Chojecką, organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

Wydarzenie odbędzie się już jutro, 14 listopada (wtorek) 2017 roku o godzinie 18:00 w biblioteka przy ul. Orzechowej 34 w Białej Podlaskiej.

Autorka pisze o sobie:

Zaczęłam zajmować się literaturą już w wieku... pięciu lat. Wtedy to ułożyłam swój pierwszy wiersz pod wiele mówiącym tytułem "Przyjechała, nie zgaszała". Później publikowałam między innymi w „Poezji” i „Nowym wyrazie”. Jako młoda poetka uczestniczyłam kilkakrotnie w festiwalu studenckim FAMA. Bytność na nim zaowocowała przyjaźnią ze zwariowaną i niezwykle twórczą grupą artystyczną Totart z Trójmiasta oraz niektórymi muzykami słynnej jazzowej formacji Miłość. Moje młodzieńcze artystyczne pasje nie ograniczały się wyłącznie do słowa pisanego. Zagrałam jedną z głównych ról w filmie pt. „Grzechy dzieciństwa” w reżyserii Krzysztofa Nowaka, oraz śpiewałam w zakręconym zespole "Mądruś & his Magic Mądrale". Pisałam słowa piosenek, współpracując m.in. z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Nasze wspólne utwory wykonywał w programie telewizyjnym Emilian Kamiński. W czasie studiów na Filologii Słowiańskiej UW (w latach: 1986 – 92) zajmowałam się tłumaczeniami literatury z języka serbskiego, którego nauczyłam się mieszkając wcześniej ponad cztery lata w Belgradzie, gdzie mój ojciec - językoznawca i literat, pracował na uniwersytecie jako lektor języka polskiego. Moje tłumaczenia publikowała m.in. „Kultura”. Zajmowałam się przekładem słuchowisk dla Polskiego Radia, współpracowałam z literackimi czasopismami byłej Jugosławii. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych byłam stałym współpracownikiem kultowego programu Index 202 Radia Belgrad. Współpracowałam też z III programem Polskiego Radia oraz pisałam do „Magazynu Muzycznego” i „Brawo Best”. Jednak na kolejne dwadzieścia lat pochłonęła mnie praca w biznesie. Zajmowałam najwyższe stanowiska - w tym Dyrektora Marketingu, Dyrektora Komunikacji oraz doradcy zarządu - w międzynarodowych korporacjach (Zepter International, Provident Polska). W tym okresie swoje artystyczne zdolności wykorzystywałam jedynie czuwając nad produkcją reklam (w tym telewizyjnych) , wydając wysokonakładowe firmowe czasopisma, organizując imprezy dla kilkuset, czy nawet kilku tysięcy osób i występując jako prezenter na scenie. Za swe osiągnięcia w biznesie byłam wielokrotnie wyróżniana wewnętrznymi nagrodami. W połowie 2012 roku zakończyłam pracę w korporacji i powróciłam do twórczości. Owocem tego są moje powieści „Dziewczyna z Ajutthai” (2013 -Drugie Piętro, 2015 - rozszerzone wznowienie FILIA), "Gdy zakwitną poziomki" (2014 - FILIA), "Włoska symfonia" (2015 - FILIA) Obecnie pracuję nad kolejną, tym razem trzytomową powieścią. Pierwszy tom pt. "Nie czas na miłość" ukaże się w pierwszej połowie 2016 roku nakładem wydawnictwa FILIA, z którym na stałe współpracuję. Oprócz pisania, współbycia z ukochaną rodziną (mam męża i piętnastoletnią córkę, zapaloną tancerkę klubu sportowego Grawitacja), moją wielką pasją są podróże. Szczególnie cenię sobie odkrywanie tajemnic Azji, co znalazło odzwierciedlenie w "Dziewczynie z Ajutthai".

Więcej o pisarce na stronie: www.walczak-chojecka.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE