Reklama

Reklama

Dobry czas dla rozwoju Terespola

Opublikowano: pt, 7 sty 2022 12:25
Autor: | Zdjęcie: wikipedia

Dobry czas dla rozwoju Terespola - Zdjęcie główne

foto wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni jednogłośnie przyjęli budżet miasta Terespola na 2022 r. Burmistrz przekonał ich, że wyjątkowo wysokie będą wydatki inwestycyjne w relacji do dochodów, na co wpływają dotacje otrzymywane głównie z funduszy krajowych.

Reklama

W  ubiegłą środę Jacek Danieluk, terespolski burmistrz, przedstawiając pokrótce projekt uchwały budżetowej na 2022 r., zaznaczył, iż ma on charakter inwestycyjny.

 

Dochody 31 mln zł, wydatki  34 mln zł

– Naszym zadaniem jest realizacja inwestycji, pozyskiwanie na nie jak największej ilości środków finansowych ze źródeł zewnętrznych – przedstawił ideę. Dodał, że przy dochodach niemal 31 mln zł wydatki w obecnym roku mają sięgać ok. 34 mln zł.

 

– Będą to wydatki na 17 już wykazanych zadań inwestycyjnych, a z całą świadomością mogę powiedzieć, że będzie ich 20. Ten budżet będzie się w ciągu roku zmieniać, złożymy wnioski na drugi "Polski Ład" oraz na dotacje celowe – zapowiedział Jacek Danieluk.

 

Podkreślił, iż wartość inwestycji sięgnie niemal 14 mln zł, a będzie to możliwe dzięki poparciu władz RP, samorządu województwa lubelskiego oraz wojewody lubelskiego. Wyjaśnił, iż większość pieniędzy przeznaczonych na liczne inwestycje pochodzi z krajowych dotacji.

 

Burmistrz podziękował przewodniczącemu rady, jego zastępczyni oraz radnym, że dzięki ich wsparciu razem mogą rozwijać miasto.

 
 

– To dobry czas dla rozwoju Terespola – podkreślił Jacek Danieluk oraz wymienił najważniejsze zaplanowane inwestycje w 2022 r.

 

Nie budujemy pałaców i piramid

 

W ramach "Polskiego Ładu" ma być dofinansowana kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa (3 mln zł) oraz budowana ul. Orzeszkowa (2 mln zł) i przebudowana ul. Łąkowa (1,6 mln zł). Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaplanowano dotowanie modernizacji budynku przy ul. Wojska Polskiego (530 tys. zł) oraz budowę kanalizacji deszczowej (965 tys. zł). Przez Ministerstwo Finansów już wspierana jest budowa wielorodzinnego budynku komunalnego (4 mln zł). Za dotacje unijne w wysokości 837 tys. zł sfinalizowana zostanie modernizacja zabytkowego pomnika Budowy Traktu Brzeskiego (1,2 mln zł).

 

– Głosów w dyskusji nie widzę – stwierdził Jarosław Tarasiuk, przewodniczący Rady Miasta, po ogłoszeniu, że jest pora na dyskusję na temat uchwały budżetowej. Zaznaczył, iż osobiście będzie głosować za projektem budżetu na 2022 r.

 

– Ponad 40% pieniędzy mamy przeznaczonych na inwestycje. Nie budujemy pałaców i piramid – podsumował Jarosław Tarasiuk. Jednogłośnie 14 radnych poparło uchwałę budżetową.

 

Budżet Terespola na 2022 r.
30,885 mln zł – dochody miasta
34,239 mln zł – wydatki miasta
13,976 mln zł – wydatki majątkowe
3,354 mln zł – planowany deficyt

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.