Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń, jeden z nieznanych mężczyzn zostaje natychmiast zatrzymany. Podczas prowadzonych na miejscu czynności policjanci ujawniają pozostawioną odzież, w której znajdować się może ładunek pirotechniczny. Pies służbowy podejmuje ślad i w jednej z sąsiednich miejscowości zatrzymują drugiego ze sprawców.
Automatycznie zostaje wdrożona również procedura współdziałania służb biorących udział w ćwiczeniach. Na miejsce zdarzenia zostają również wezwane siły Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, którzy dokonują rozpoznania i neutralizacji ujawnionego ładunku.
Głównym celem działań służb, było przede wszystkim zażegnanie sytuacji kryzysowej przy użyciu dostępnych sił i środków, a tym samym zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom bazy paliw jak też mieszkańcom powiatu. Ćwiczenia stały się również doskonałą okazją do weryfikacji i doskonalenia sposobu wykonywania procedur przygotowanych i wdrożonych w Policji w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych. A także wymiany informacji w zakresie sprawnego reagowania na zdarzenia o podłożu terrorystycznym.
Według zaproszonych na miejsce obserwatorów, ćwiczenia zostały przeprowadzone wzorowo. Ewentualne rozwiązania, mogące jeszcze bardziej usprawnić takie działania, będą przedmiotem dalszych szkoleń i zaprocentują wzrostem skuteczności służb w miejscach prawdziwych zdarzeń.