Reklama

Reklama

Bialski Uniwersytet Trzeciego wieku rozpoczął rok akademicki

Opublikowano: czw, 7 paź 2021 07:18
Autor:

 Bialski Uniwersytet Trzeciego wieku rozpoczął rok akademicki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 70 seniorów zapisało się w tym roku na Uniwersytet Trzeciego Wieku w bialskiej Państwowej Szkole Wyższej.- Są osoby które nie uważają emerytury za czas leniwy, tylko starają się kształcić, poznać więcej i dostrzegają naszą uczelnię - mówi rektor PSW.

Reklama

Uniwersytet w bialskiej PSW działa od kilku lat, ma wielkie zasługi jeśli chodzi o środowisko seniorów. Pierwszą działalnością jest kształceniowa w postaci wykładów akademickich.

 
Wyjazdy, integracja
 
 
- Dbamy tez o zdrowie, czyli zajęcia fakultatywene pomagające na gimnastyce rozciągającej, pływaniu w basenie, czy nordic walking. Seniorzy otrzymują to od nas, ale inicjują sami inicjatywy związane z życiem kulturalnym. To wieczorki taneczne, wyjazdy do opery, teatru. Tradycyjnym wyjazdem jest wyjazd walentynkowy, od wielu lat. To wycieczki bliższe i dalsze. Ostatnio ekspolorowaliśmy mazury - mówi Irena Mikciuk, przewodnicząca samorządu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
 

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

 
To działalność w kierunku pogłębiania wiedzy.
 
- Uczenie się aż do śmierci. Muszę powiedzieć, że słuchacze, zwłaszcza kobiety, są bardzo ciekawi tej wiedzy, a mamy na naszym uniwersytecie ludzi wykształconych. 80 proc to średnie i wyższe wykształcenie. Pęd do rozszerzania swoich horyzontów  jest bardzo duży - dodaje przewodnicząca samorządu.
 
Duże zainteresowanie
 
Co roku jest ok 100 osób. W tym roku przez dwa dni zapisało się ponad 70 osób.
 
-  Być może niektórych jeszcze odstraszają zapowiedzi o czwartej fali koronawirusa i się boją, że nie będziemy działać . Rok temu działaliśmy online - były wykłady, warsztaty. Myślę, że do 80-90 osób dobrniemy w tym roku. Cieszymy się. Co roku jest trochę nowych osób - podkreśla Mikiciuk.
 
Prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk, rektor PSW tłumaczy, że uczelnia możliwości dydaktyczne chce wykorzystywać również dla osób starszych, które nie są aktywne na rynku pracy i mają dużo wolnego czasu, a widzą sens w zdobywaniu wiedzy.
 
- To rzecz dobra, że są osoby które nie uważają emerytury za czas leniwy, tylko starają się kształcić, poznać więcej i dostrzegają naszą uczelnię, jako możliwość, gdzie wiedzę uzyskają. To radość, żeby w ten sposób służyć osobom w wieku emerytalnym - mówi rektor PSW.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.