Reklama

Reklama

"Babski rynek" przejdzie gruntowny remont

Opublikowano: pt, 1 paź 2021 10:15
Autor: | Zdjęcie: UM Biała Podlaska

 "Babski rynek" przejdzie gruntowny remont - Zdjęcie główne

foto UM Biała Podlaska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości "Babski rynek" zyska wreszcie nowy blask. Miasto powoli przystępuje do realizacji tej ważnej inwestycji.

Reklama

Prace związane z przygotowaniem inwestycji  rewitalizacji istniejącego targowiska przy ul. Przechodniej miasto rozpoczęło w 2019 r. Został ogłoszony przetarg  na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego.

Nowe miejsca dla sprzedających

Chodzi o budowę zadaszonych miejsc handlowych oraz adaptację budynku handlowego na potrzeby targowiska z infrastruktur.

-  Wykonano projekt koncepcyjny, który został uzgodniony z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, a następnie projekt wykonawczy, który obecnie został przedłożony z wnioskiem do wydania pozwolenia na budowę. Po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę,  niezwłocznie ogłosi przetarg na budowę - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta Białej Podlaskiej.

Na terenie wyznaczono drogi o szerokości 5 m, a pozostałą powierzchnia to plac targowy wraz z dojściami do hali targowej. Na placu przewidziano też zieleńce oraz 4 wiaty targowe w kształcie okręgów. Na odnowionym targowisku będą 42 stanowiska handlowe w formie stanowisk z blatami i wystawkami kaskadowymi oraz stołów wielofunkcyjnych.W centralnej części zadaszenia zaprojektowany zostanie stół, który będzie używano jako stolik szachowy.Miejsca postojowe są zlokalizowane od strony północnej oraz nowe od strony ul. Wąskiej, gdzie zaprojektowano dziewięć dodatkowych miejsc. Przebudowany zostanie też budynek, w którym dawniej mieścił się sklep "Społem". Zostanie dostosowany do targowiska. Będzie piętnaście miejsc dla kupców, będzie to też miejsce wypoczynku, zaplecze socjalno-sanitarne oraz śmietnik.

Walory estetyczne

  Na czas prac modernizacyjnych sprzedający zostaną przeniesieni czasowo na plac pomiędzy Żłobkiem Miejskim i parkingiem przy ul. Bieńkowskiego lub w drugiej wersji do budynku usługowo-handlowego przy ul. Wąskiej 4 który zostanie przystosowany do funkcji targowych.

- Celem inwestycji jest podniesienie walorów funkcjonalnych i estetycznych oraz standardów sanitarnych i komunikacyjnych przebudowanego targowiska i budynku usługowo-handlowego, promocja lokalnych produktów poprzez wzrost atrakcyjności lokalnego handlu oraz utworzenie miejsca spotkań sąsiedzkich - wyjaśnia rzecznik prezydenta.

 Koszty inwestycji są obecnie analizowane Będą znane w październiku br. Termin zakończenia inwestycji planuje się na 2022 r.

 Wszystko dzięki unii

 Radości z inwestycji nie  ukrywa prezydent Michał Litwiniuk. Podkreśla, że miasto zmienia się dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Inwestycja jest elementem projektu pn " "Remont i przebudowa budynków na obszarze rewitalizacji miasta Biała Podlaska z przeznaczeniem na realizację usług społecznych".

-  Na jego realizację pozyskaliśmy rekordowe dofinansowanie 19,5 mln zł - ponad 17 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz prawie 2 mln zł z budżetu państwa. Szacowana całkowita wartość projektu wynosi 24 mln zł - mówi prezydent.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.