Złota Micha, srebro Bilskiego

Złota Micha, srebro Bilskiego - Zdjęcie główne

SportZ dobrymi wynikami wrócili z Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu dzieci (10-11 lat) przedstawiciele AZS-u AWF Białą Podlaska. W zmaganiach wzięło udział 205 zawodników z 20 klubów.

Najlepiej zaprezentował się Maksymilian Mich. Podopieczny Pawła Mielnika wywalczył dwa złote medale, wygrywając wyścigi na 50 m stylem dowolnym (32,20 s) oraz na 100 m stylem zmiennym (1:25.21 s). Dodatkowo wygrał klasyfikację na najlepszego 10-latka w województwie, zdobywając 459 pkt. za dwa starty w punktacji FINA. Srebro dołożył Kacper Bilski w wyścigu na 100 m stylem dowolnym (1:18.49 s).

Piąte miejsce zajęli: Gabriela Utka (100 m st. grzbietowym - 1:34.59 s), Dominik Ołtuszyk (100 m st. grzbietowym - 1:29.84 s), Maja Król (200 m st. zmiennym - 3:17.12 s). Maja była również szósta na 100 m st. klasycznym (1:38.58 s). Pozostali zawodnicy poprawiali i zbliżali się do rekordów życiowych.