"Ziela" ze srebrem. Patryk trzeci - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportZnakomity start podczas Mistrzostw Polski Seniorek w podnoszeniu ciężarów zanotowała Weronika Zielińska.

22-latka wywalczyła srebro w kategorii do 76 kilogramów. Podopieczna Pauliny Szyszki i Jarosława Sacharuka w dwuboju uzyskała 201 kg. W rwaniu w najlepszej próbie zaliczyła 89 kg, zaś w podrzucie 112 kg. Zawodniczka AZS-u AWF Biała Podlaska uległa jedynie Małgorzacie Wiejak z Zawiszy Bydgoszcz, która w dwuboju zanotowała 213 kg. Bialczanka zajęła również trzecie miejsce w punktacji Sincjair`a. Najlepsza była Joanna Łochowska z Budowlanych Opole, zaś druga Wiejak. Dla Zielińskiej to kolejny sukces w ostatnich dniach. Niedawno została Akademicką Mistrzynią Polski podczas zawodów, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

- Tak naprawdę dla mnie to pierwszy poważny sezon w podnoszeniu ciężarów. Jestem bardzo zadowolona ze startu, ale główna impreza w tym sezonie odbędzie się w październiku. Cieszę się ze srebra oraz trzeciej pozycji w ogólnej klasyfikacji - mówi Weronika Zielińska.

Bialczanka nie ukrywa, że ma satysfakcję, iż pokonała wiele utytułowanych rywalek. - Musiałam uznać wyższość reprezentantek Polski, ale też kilka pozostawiłam w tyle - dodaje. Szyszka ma na swoim koncie mistrzostwo kraju do lat 23. - Jedno i drugie osiągnięcie jest dla mnie czymś niesamowitym - kończy.