Zamiast wygrać - przegrali. TOP-54 - Górnik 1:2!

Zamiast wygrać - przegrali. TOP-54 - Górnik 1:2! - Zdjęcie główne

SportCzwartą porażkę w ósmym spotkaniu w sezonie zanotowali piłkarze TOP-u 54 w Centralnej Lidze Juniorów do lat 15.

Długo utrzymywał się wynik bezbramkowo, jednak w ciągu 180 sekund oba zespoły zaliczyły po trafieniu. Goście wyszli na prowadzenie po strzale głową. Nieco lepiej mógł zachować się Fabian Borysiuk, który został przelobowany. Podopieczni Miłosza Storto i Mateusza Kacika bardzo szybko wyrównali. Po zagraniu jednego z przeciwników ręką wskazał na "wapno". Z 11 metrów nie pomylił się Jakub Łukasiewicz, który uderzył w lewy róg bramkarza.

Gdy wydawało się, że to nasi będą w stanie przechylić szalę na swoją korzyść, na trzy minuty przed końcem po szybkiej kontrze i zamieszaniu w polu karnym przyjezdni zdobyli gola na wagę trzech punktów. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba, ale utrzymywał się wynik bezbramkowy. Do straty gola nie było lepiej, ale później szybko odrobiliśmy straty. Rywale stracili siły i to nasz zespół przejął inicjatywę. Mieliśmy okazje do zdobycia gola, ale zostaliśmy pokarani - mówi Mateusz Kacik, asystent Storto.

- Najgorzej, że mieliśmy okazje, a nie umieliśmy ich wykorzystać. Nie wiem, jakim cudem nie trafił do siatki Szymon Stypułkowski. Blisko szczęścia był Igor Panasiuk, Adrian Wnuk czy Bartłomiej Matejek. Nasze granie ożywił Kuba Muzyka. Można było przechylić szalę na swoją korzyść, a pozostaliśmy bez punktów - dodaje Miłosz Storto.

Przed bialczanami starcie z Koroną. - U siebie przegraliśmy różnicą trzech goli i będziemy chcieli wziąć rewanż, jednak każdy z nas zdaje sobie sprawę, że będzie to trudne zadanie - dodaje trener TOP-u.

TOP-54 Biała Podlaska - Górnik Łęczna 1:2 (0:0)

Bramki: Łukasiewicz 57` (k) - 54`, 77`.

TOP-54: Borysiuk - P.Chazan (77` Semeryło), Koryciński, Ochnik, M. Chazan (56` Hać), Sikora (41` Panasiuk), Olszewski, Wnuk, Stypułkowski (64` Muzyka), Łukasiewicz, Matejek.

8.Stal Rzeszów723:19
NASTĘPNA KOLEJKA (13.10., godz. 12:00): Korona - TOP-54, Wisła - AP 21 Kraków, Motor - Sandecja, Górnik - Stal.