Żak z medalami. Santus z trzema krążkami (zdjęcia)

Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SportUdany występ podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w taekwon-do mają przedstawiciele MKS-u Żak Biała Podlaska.

W Lublinie podopieczni Zbigniewa Kapeli oraz Zbigniewa Bujaka wywalczyli 14 medali. W grupie juniorów aż trzykrotnie na podium wchodził Stanisław Santus, który wywalczył złoto w walkach do 68 kg oraz srebrne krążki w układach i technikach specjalnych. Mistrzostwo w walkach do 55 kg zdobyła Aleksandra Czyżykowska. Ta sama zawodniczka była również trzecia w technikach specjalnych. Na trzecim stopniu podium w walkach uplasowały się również: Wiktoria Niczyporuk (kat. 55 kg) oraz Natalia Ozimek (+65 kg).

W kategorii młodzików nasi wywalczyli cztery medale. Złoto w technikach specjalnych wywalczył Szymon Mazur, zaś Jakub Porębski w układach 6-5 kup. Adam Paszkowski został wicemistrzem w układach 6-5 kup, zaś Adam Sawczuk stanął na najniższym stopniu podium.

Wśród juniorek młodszych Gabriela Sidoruk wywalczyła srebro w walkach +60 kg, zaś Ewa Szymczuk brązowe medale w walkach do 60 kg oraz technikach specjalnych.

W zmaganiach wzięli udział: Anastazja Bijata, Patryk Kasak, Nicol Struk, Maja Skolimowska.

Więcej we wtorek we Wspólnocie Bialskiej. Zapraszamy do lektury.