Zaczęła "Gąska", skończyła "Lefcia"

Zaczęła "Gąska", skończyła "Lefcia" - Zdjęcie główne

SportPiłkarki z Białej Podlaskiej wygrały po raz dziesiąty w sezonie i wciąż mają szansę na wygranie grupy spadkowej. W niedzielę pokonały 3:2 AZS Wrocław. 19-go gola w sezonie zdobyła Dominika Gąsieniec.

W 37. minucie "Gąska" dostała długą piłkę na skrzydło od Ewy Cieśli. Przyjęła futbolówkę jednym kontaktem i uderzyła po długim rogu. Po godzinie podopieczne Michała Kwietnia wygrywały różnicą dwóch goli. Wówczas w polu karnym faulowana była Klaudia Płoska. Do piłki podeszła kapitan Ewa Cieśla i oszukała Annę Bocian. Kwadrans przed zakończeniem Klaudia Lefeld uprzedziła bramkarkę oraz obrończynie i po centrze z prawej strony boiska Gąsieniec trafiła głową na 3:0. Przyjezdne w ostatnich fragmentach zdołały zmniejszyć straty, jednak punkty pozostały w Białej Podlaskiej.

AZS PSW Biała Podlaska - AZS Wrocław 3:2 (1:0)

Bramki: Gąsieniec 37`, Cieśla 60` (k), Lefeld 75` - Czudecka 86`, 90`.

AZS PSW: Dewicka – Sosnowska, Knysak (15′ Bosak), Edel, Niedbała, Wołos (65′ Karplyuk), Cieśla, Płoska (78′ Kusiak) Lefeld, Gąsieniec, Stasikowska.

Żółte kartki: Cieśla, Edel, Wołos, Niedbała.

Sędziowała: Syta (Kraków).

Po raz ostatni u siebie

W Dzień Dziecka piłkarki AZS-u pożegnają się ze swoimi kibicami. O godz. 11 rozpoczną ostatni mecz domowy w tym sezonie.

Do Białej Podlaskiej przyjedzie Mitech Żywiec. Rywalki walczą o utrzymanie i z pewnością będą chciały sprawić niespodziankę w grodzie nad Krzną. Jesienią Ewa Cieśla i spółka bezbramkowo zremisowały na wyjeździe, zaś w rewanżu pokonały 2:0 rywalki. W 70. minucie wynik otworzyła Dominika Gąsieniec, zaś trzy minuty później kropkę nad "i" postawiła "Cieślik".

Bialczanki rozgrywki zakończą tydzień później w Krakowie, gdzie zmierzą się z AZS-em UJ.

EKSTRALIGA KOBIET

WYNIKI 25. KOLEJKI

GRUPA MISTRZOWSKA

SMS Łódź - Górnik 2:2

Bramki: Molenda 22`, Achcińska 55` - Grzywińska 76`, Materek 90`.

Medyk - AZS PWSZ 3:2

Bramki: Chudzik 33` (k), Kopińska 60`, 77` - Fabova 82`, Mesjasz 87`.

Czarni - Katowice 4:0

Bramki: Wiankowska 25`, 66`, Hmirova 34`, Jaszek 83`.