Wysoka porażka w Kielcach

Wysoka porażka w Kielcach - Zdjęcie główne

SportNie tak miał wyglądać debiut Władimira Geworkiana na ławce trenerskiej Podlasia. Bialczanie w meczu numer 1400 ulegli aż 2:6 Koronie II Kielce.

Oficjalnie pierwszym trenerem biało-zielonych był Przemysław Skrodziuk, gdyż nowy opiekun naszych nie ma jeszcze wszystkich wymaganych dokumentów, by formalnie prowadzić drużynę. Spotkanie zaczęło się fatalnie. W 13. minucie Tomasz Andrzejuk sfaulował jednego z rywali i sędzia wskazał na rzut karny. Co więcej, "Jeremi" obejrzał czerwoną kartkę i Podlasie do końca spotkania musiało radzić sobie w osłabieniu. Z "wapna" pewnie trafił Michał Żyro, czterokrotny reprezentant Polski.

Biało-zieloni nie mieli większych szans na triumf. Nie dość, że musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Michaiło Kaznokhy, to jeszcze Korona II sięgnęła po graczy z pierwszej drużyny. W nierównej walce dużo lepsi byli miejscowi, którzy jeszcze przed zmianą stron zdołali dwukrotnie cieszyć się z goli. W 56. minucie nasi zdobyli gola i wróciły nadzieje na dobry wynik. Po przejęciu piłki w środku pola Kamil Dmowski zagrał prostopadłą piłkę do Pawła Zabielskiego, który lewą nogą trafił z 15 metrów po długim rogu.

Nadzieje na korzystny rezultat rozwiał Mateusz Sowiński, a następnie Macieja Zagórskiego pokonał Zvonimir Petrović. W samej końcówce bialczanie zmniejszyli straty za sprawą Pawła Komara, który wykorzystał rzut karny za zagranie ręką jednego z przeciwników.

Korona II Kielce – Podlasie Biała Podlaska 6:2 (3:0)

Bramki: Żyro 15` (k), D. Lisowski 32`, R. Zalazar 45` i 60`, Sowiński 68`, Petrović 83` - Zabielski 56`, Komar 87` (k).

Korona II: Dutka - Szymusik, Bujak, Dziubek, Dziwniel (59` Sowiński), Lioi (46` Szałas), Prętnik, Jopkiewicz (61` P. Lisowski), Zalazar (66`Petrović), D. Lisowski, Żyro (59` Piróg).

Podlasie: Zagórski - Marczuk, Pyrka (65` Wszołek), Konaszewski, Komar, Andrzejuk, Kosieradzki (46` Buzun), Nieścieruk (60` Martynek), Dmowski, Jastrzębski (55` Kuron), Zabielski (70` Dmitruk).

Żółte kartki: Bujok, Petrović, Dziubek - Konaszewski.

Czerwona kartka: Andrzejuk 13`, za faul.

Sędziował: Mikulski (Lublin).