Wiktoria Gierczuk z dwoma medalami mistrzostw kraju! Zielińska-Stubińska powalczy dzisiaj (zdjęcia)

SportW czwartek w Gdańsku rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Elite oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Reprezentacja AZS-u AWF Biała Podlaska ma już pierwsze medale.

Dwukrotnie z medali cieszyła się Wiktoria Gierczuk. 21-latka sięgnęła po srebro w "młodzieżówce" z wynikiem 182 kg. Podopieczna Pauliny Szyszki i Jarosława Sacharuka w najlepszym podejściu w rwaniu osiągnęła 82 kg, zaś w podrzucie 100 kg. Mistrzynią została Andżelika Kaczmarczyk z Tytana Oława z wynikiem 200 kg. Nasza zawodniczka występując a w kat. 71 kg zdobyła również srebrne medale za boje. Ponadto studentka bialskiej uczelni uzyskała drugie miejsce w klasyfikacji wg punktacji Sinclair'a.

Wyniki osiągnięte na pomoście w Gdańsku liczyły się również do klasyfikacji seniorek. W swojej grupie Gierczuk wywalczyła brązowy medal. Odebrała również dwa krążki za najniższe miejsce na podium w poszczególnych bojach.

Dzisiaj kolejny dzień mistrzostw. O godz. 14:30 na pomoście zaprezentuje się Weronika Zielińska-Stubińska. Zapraszamy do oglądania transmisji. Link dostępny jest TUTAJ.

W sobotę o medale powalczą: Michał Kościuk, Patryk Burda, Mirosław Dobosz, zaś w niedzielę Bartłomiej Kobel, Damian Niedzwiecki oraz Maciej Juchimiuk.