Utrzymanie TOP-u niemal pewne

Utrzymanie TOP-u niemal pewne - Zdjęcie główne

SportNa dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w Centralnej Lidze Juniorów gracze z Białej Podlaskiej niemal zapewnili sobie grę w elitarnych rozgrywkach w następnym sezonie.

Podopieczni Miłosza Storto zaliczyli czwarte zwycięstwo na wiosnę, chociaż do przerwy przegrywali w Łęcznej. - Graliśmy jedną z lepszych połówek pod względem panowania nad piłką i operowania nią, a dostaliśmy "klatkę". Rywal obrócił się na 30 metrze i dał "świecę". Graliśmy pewnie w defensywie, świetnie wyprowadzaliśmy futbolówkę od tyłu. Aż miło było popatrzeć - mówi szkoleniowiec.

W przerwie "Miły" powiedział swoim podopieczny, by grali podobnie, tylko żeby zaczęli strzelać bramki. Słowa wzięli do siebie. Bardzo szybko wyrównał Fabian Karwacki, który skończył akcję lewym skrzydłem Eryka Kowalewicza. Za pierwszym razem piłka została zblokowana, jednak druga dotarła na długi słupek, a tam "Fabio" się nie pomylił. Trafienie dające zwycięstwo padła po akcji Jakuba Łukasiewicza. Jego centrę przeciął obrońca i skierował piłkę do własnej siatki. - Mamy niemal pewne utrzymanie, ale jeszcze dwa mecze. Chcemy zaatakować zespoły z wyższych miejsc. Nie ma presji, więc wierzę, że chłopcy będą kontynuowali dobre gry i poprą je pozytywnymi wynikami - kończy Storto.

Górnik Łęczna - TOP-54 Biała Podlaska 1:2 (1:0)

Bramki: Karwacki 43`, br. samobójcza 55`.

TOP-54: Haponiuk - Sweklej (70` Kot), Opolski, Fuman, Kowalewicz, Kobyliński, Kurowski (80` Domanowski), Bahonko, Juszczuk (57` Walczyna), Łukasiewicz, Karwacki (78` Łempicki).

OSTATNIE KOLEJKI

(25.05., godz. 12:00): TOP-54 - Korona, Resovia - Wisła, AP 21 Kraków - Motor, Górnik - Cracovia.

(02.06., godz. 13:30): Wisła - TOP-54, Korona - Górnik, Resovia - Motor, Cracovia - AP 21 Kraków.