Uczcili pamięć Polaczuka (GALERIA)

Uczcili pamięć Polaczuka (GALERIA) - Zdjęcie główne

SportW Terespolu odbył się Międzynarodowy Turniej w podnoszeniu ciężarów im. Stefana Polaczuka. W turnieju uczestniczyło 31 zawodników i 17 zawodniczek z Polski oraz Białorusi. Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji drużynowej w podrzucie.

Najlepszą drużyną okazała się zborna z Brześcia (804,25 pkt), drugiej miejsce zajęła ekipa Znicza Biłgoraj (769,95 pkt), a trzecie przypadło gospodarzom MULKS Zirve Terespol (767,7 pkt). Kolejne lokaty wywalczyły drużyny: GCK Kobylany (759,9 pkt), Unia Hrubieszów (723,2 pkt), POM Iskra Piotrowice (572,2 pkt), Wisła Puławy (557,55 pkt), UOLK Ostrów Mazowiecki (460,5 pkt), Orlęta Łuków (425,20 pkt), Start Maków Mazowiecki (409,25 pkt).

Najlepszą zawodniczką została reprezentantka Ostrowa Mazowieckiego Dorota Jastrzębska, która w podrzucie uzyskała 90 kg przy wadze 67,80 kg i uzyskała 114,1 pkt w klasyfikacji Sinclair`a. Wśród chłopców wygrał reprezentant Sdiuszor Brześć Pavel Dzmitryiev, który podniósł 141 kg przy wadze 78,60 kg, co dało mu 175,5 pkt.