Tragedia po przerwie! Panenka "Mierzwy"

Opublikowano: Aktualizacja:

Tragedia po przerwie! Panenka "Mierzwy" - Zdjęcie główne

Sport Druga porażka Podlasia w Lidze Makroregionalnej. Podopieczni Tomasza Buraczewskiego i Mateusza Kacika musieli uznać wyższość Podhala Nowy Targ

Do przerwy nasi wygrywali 2:0. Prowadzenie dał Gabriel Mierzwiński, który wykorzystał rzut karny po faulu na Jakubie Mierzwińskim. "Mierzwa" trafił w stylu Antonina Panenki, czyli wziął długi rozbieg i w ostatniej chwili podciął piłkę nad bramkarzem. Po chwili podwyższył Bartosz Buraczewski, wykorzystując sytuację sam na sam z golkiperem miejscowych.

- Na bardzo daleki wyjazd wybraliśmy się w dużym osłabieniu. Miałem do dyspozycji zaledwie trzech rezerwowych i ten fakt rzutował na poczynania boiskowe, zwłaszcza w drugiej połowie. Przed przerwą mogliśmy zdobyć przynajmniej jeszcze jedną bramkę. Mecz był otwarty i miejscowy również mieli swoje okazje. Gracze Podhala potrafili odwrócić losy spotkania i zasłużenie wygrali. Szkoda straconych goli po błędach indywidualnych - mówi Tomasz Buraczewski, szkoleniowiec Podlasia.

We czwartek
Przed drużyną kolejny bój. 14 kwietnia o godz. 11 bialczanie podejmą Resovię Rzeszów.

Podhale Nowy Targ - Podlasie Biała Podlaska 4:2 (0:2)
Bramki: Mierzwiński 20` (k), Buraczewski 25'.
Podlasie: Haponiuk - Łempicki, Opolski, Stankiewicz, Sweklej, Kuczyński, Storto, Mierzwiński, Kobyliński, Kurowski, Buraczewski.
Żółta kartka: Kurowski.

Zagrają w środę
Znamy termin spotkania Podlasia ze Starem Starachowice.
Bialczanie podejmą ostatnią drużynę w tabeli już 20 kwietnia o godz. 13:00. W pierwotnym terminie mecz został przełożony ze względu na złe warunki atmosferyczne.