Sukcesy AZS AWF w pływackich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego

Sukcesy AZS AWF w pływackich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego - Zdjęcie główne

SportPodczas zakończonych wczoraj, Głównych Mistrzostw Województwa Lubelskiego w pływaniu zawodnicy KS AZS AWF Biała Podlaska, zgromadzili łącznie 22 medale, wygrywając aż siedem konkurencji w kategorii open. Jest to rekordowy wynik dla bialskiego klubu sportowego.

Do sukcesów podopiecznych trenera Bartłomieja Kargulewicza należą między innymi komplet medali, który trafił do rąk Agnieszki Kargol. Wygrała ona konkurencję 50m st.motylkowym (28,69). Na dystansie dwukrotnie dłuższym zajęła drugą lokatę (1.09,02), a na 50m stylem dowolnym dorzuciła jeszcze brąz (28,75). Z kolei brązowy krążek na dystansie 200m stylem grzbietowym wywalczyła również Julita Duchnowska (2:40,31).

Tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego, zdobył Jakub Wąsik, który był najszybszy na 50, 100 oraz 200m stylem grzbietowym, uzyskując bardzo dobre wyniki (kolejno 28:19 ; 1:02,25 ; 2:16,04). Oprócz tego, w kolekcji jego medali znalazło się również srebro na 200m stylem zmiennym (2:18,97). Natomiast brąz w tej konkurencji trafił do Krzysztofa Bekiera (2:20,22).

Bialski AWF może się również poszczycić się najszybszymi kraulistami na Lubelszczyźnie. Na 50m stylem dowolnym całe podium zostało zajęte przez zawodników z tego klubu. Na najwyższym stopniu stanął Bartosz Gałota (24:81), drugi był Krzysztof Bekier (24,81 SC 2), a oczko niżej uplasował się Wojciech Suszek (24:86). Bartosz Gałota ze znaczną przewagą wygrał także 100m stylem dowolnym (53,94), a dwa srebrne krążki zdobył na 50m stylem grzbietowym (28,40) i 200m stylem dowolnym (2:01,50).

Nasi żabkarze też mają się czym pochwalić bowiem trzy medale trafiły do Kamila Zielińskiego. Wynik 30,78 na 50m stylem klasycznym dał zawodnikowi wicemistrzostwo województwa. Na dwukrotnie dłuższym dystansie z czasem 1:08,50, ponownie zdobył on srebrny medal. W najdłuższym wyścigu stylem klasycznym na 200m – musiał jednak uznać wyższość swojego klubowego kolegi. Mistrzem Województwa bowiem został Patryk Ciećka (2:31,09). Zieliński uzyskał natomiast drugi rezultat (2:31,53).

Jeden z medali w stylu motylkowym odebrał Radosław Czartoryjski, który na 100 metrów, w 59,91 pokonał swój rekord życiowy.

Najmłodszy pływak z Białej - Mateusz Szutko, znakomicie spisał się w jednym z najcięższych wyścigów pływackich. Dystans 200 m st. motylkowym przepłynął w 2:17,81, co pozwoliło mu osiągnąć brązowy medal. Z medalem powróciła również podopieczna trenera młodszych zawodników – Pawła Mielnika. Wiktoria Semeniuk wywalczyła srebrny krążek na 100m stylem grzbietowym (1:23,22) w kategorii juniorów 14-15lat.

W klasyfikacji medalowej AZS AWF uplasował się na 4 pozycji. Wśród 10 najlepszych zawodniczek mistrzostw znalazła się Agnieszka Kargol (7 miejsce – 1229pkt).

Godny uwagi jest fakt, że aż trzech zawodników AZS-u znalazło się w najlepszej 10 wśród mężczyzn:
3 miejsce Zieliński Kamil (1271pkt); 4 miejsce Gałota Bartosz (1263pkt) oraz 7 miejsce Bekier Krzysztof (1211pkt).