Strzelanina w Łomazach

Strzelanina w Łomazach - Zdjęcie główne

SportNiwa pokonała 5:3 Perłę Sławatycze. SPLGMP zwyciężyło 2:0 w Dębowej Kłodzie. LZS Dobryń uległ Victorii w Parczewie, a Red Sielczyk ograł Krznę Rzeczyca na bocznym boisku Huraganu. Janowia Janów Podlaski nie zjawiła się na boisku w Czemiernikach.

Lepsi w końcówce

Red Sielczyk wygrał drugi mecz na wiosnę. Ekipa Adriana Szydłowskiego ograła Krznę.

- Źle weszliśmy w mecz. Brakowało koncentracji. Graliśmy pod wiatr, a wiało naprawdę mocno. Do przerwy nie mogliśmy stracić gola i tak się stało. Po zmianie stron było już lepiej - mówi opiekun Sielczyka.

Gospodarze wyszli na prowadzenie po finalizacji akcji przez Macieja Ułanowskiego. Wyrównał z rzutu karnego Bartłomiej Pastuszewski. W 87. minucie Jakub Sawczuk trafił na 1:2 po zamieszaniu w polu karnym, a kropkę nad "i" postawił Jakub Dorosz po kontrze.

Krzna Rzeczyca - Red Sielczyk 1:3 (0:0)

Bramki: Ułanowski 53` - B. Pastuszewski 65` (k), Sawczuk 87`, J. Dorosz 90+2`.

Krzna: Semeniuk - Grabowski, Hawrluk (77` Daniluk), Zakrzewski, Kalenik (67` D. Krzymowski), Szostkiewicz (46` Rostek), Lecyk, Ułanowski, Lewczuk, K. Szostkiewicz(46`K. Krzymowski), B. Tymoszuk (70` Małaszuk).

Red Sielczyk: Panasiuk - M. Błędowski, M. Dorosz, Tymoszuk, Ł. Musiał (63` Opolski), J. Dorosz, A. Szydłowski, G. Maliszewski, Juszczuk (75` Sawczuk), B. Pastuszewski, Z. Pastuszewski (90+2` D. Tarkowski).

Pewne "Rogo"

Zespół Marcina Kieruczenko ograł Dąb.

Po nieco ponad kwadransie do siatki trafił Adrian Węgrzyniak, kończąc dośrodkowanie z rzutu rożnego Krzysztofa Kondraciuka. Wynik ustalił wprowadzony w przerwie Daniel Kucharuk. Strzelał Hubert Łukasiewicz, a piłka odbiła się od obrońcy i spadła na 20 metr. Tam Kucharuk bez przyjęcia huknął w samo okienko. - Kontrolowaliśmy mecz. Przeciwnik ograniczył się do rozbijania ataków. Tak naprawdę gospodarze ani razu nie zagrozili "Małemu" w bramce. Defensywa spisała się na "szóstkę". Cieszy fakt, że wystąpiło trzech młodzieżowców. Szkoda, że na rozgrzewce kontuzji doznał Mateusz Kowalczyk - mówi opiekun "Rogo".

Dąb Dębowa Kłoda - SPLGMP Rogoźnica 0:2 (0:1)

Bramki: A. Węgrzyniak 16`, Kucharuk 56`.

SPLGMP: Nowosz (80` Wasiluk) - Łukasiewicz, Skraburski, Chwedoruk, Michaluk, Tomczuk (46` Kucharuk), Turski (53` Sęczyk), Kondraciuk (77` Paczuski), Lipiński, A. Węgrzyniak, B. Tymoszuk (50` Łukasiewicz).

Czerwona kartka: 60`, za faul.

Wereda za trzy

Trzecią wygraną w sezonie odnotowała Twierdza. Zespół z Kobylan przeskoczył w tabeli Janowię Janów Podlaski.

Jedyny gol padł w 69. minucie. Po wznowieniu z autu wrzutka z lewej strony trafiła do Kamila Weredy, który uderzył z 13 metrów przy lewym słupku. - Zwyciężyliśmy i to jest najważniejsze. Obie ekipy miały dużo sytuacji. To był wyrównany mecz - mówi Krzysztof Piasecki, kapitan Twierdzy.

Twierdza Kobylany - Agrosport Leśna Podl. 1:0 (0:0)

Bramki: Wereda 69`.

Twierdza: Sawczuk - Kuśmierczyk, Kukawski, Lewczuk (46` K. Piasecki), Sreniawski, Nowicki (88` Krawczyk), Klekotka, S. Piasecki, Sacharuk (70` Wołoszuk), Jankowski (46` Przychodzień), Kłosowski (46` Wereda).

Agrosport: Mielczarek - Bogusz (66` Grabiec), Goć, Niedźwiedź, Jankiewicz (80` Chwedoruk), Samociuk, Fąfara (64` Ledworuch), K. Romaniuk, Iczkowski, Krasucki, Laszuk (77` Dudek).

POZOSTAŁE MECZE

Niwa Łomazy - Perła Sławatycze 5:3 (2:1)

Bramki: Orzechowski 5`, 20`, 70`, Łukaszuk 65`, J. Bańkowski 80` - Sołoduszkiewicz 35`, S. Boguszewski 68` Chorąży 75`.

Niwa: Krywczuk - Mielnik, Chorąży, Uściński, Niczyporuk, Lewkowicz, Łukaszuk (70` Malewicz), Borysiuk, J. Bańkowski, Tyszewski (46` Polubiec), Orzechowski (80` Świętochowski).

Perła: Suwalski - Buraczyński, S.Boguszewski, A.Boguszewski (46`Poczynajło), Rojek (80` M.Zagajski), M. Sołoduszkiewicz, A. Sołoduszkiewicz, Zagajski (15` Wróblewski, 70` Daw. Chomiczewski) Dom. Chomiczewski, Czekier, K.Sołoduszkiewicz (65` Mielniczuk).

Victoria Parczew - LZS Dobryń 2:0 (1:0)

Bramki: Szajda 28`, Szymański 68`.

LZS Dobryń: T. Andrzejuk - Selewoniuk, Korneluk, D. Samsoniuk, Ka. Mądry, Ko. Mądry (65` Buch), Maksymiuk, Grabowski, Semeniuk, Rybaczuk (20` Tymiński), R. Andrzejuk.