Reklama

Reklama

Sportowa Polska czeka na decyzję

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 11:50
Autor: Mateusz Połynka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport Czy od 19 kwietnia będą odbywać się mecze piłki nożnej w niższych klasach rozgrywkowych? Wszyscy z utęsknieniem czekają na treść rozporządzenia. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał informacje podczas konferencji, ale są one mocno niejasne. Czy można rozgrywać mecze? Mamy nadzieję, że w najbliższych dniach wszystko będzie jasne.

Reklama

Od 19 kwietnia działalność obiektów sportowych nadal będzie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.

- Od 19 kwietnia dopuszczamy możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy. Zgadzamy się również na uprawianie sportu na obiektach sportowych na świeżym powietrzu – limit do 25 osób - mówił Niedzielski.

Właśnie ta informacja budzi najwięcej zapytań. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podał informację, że jeżeli rozporządzenie zezwoli na rozgrywanie meczów, 21 kwietnia odbędą się mecze Klas Okręgowych, które pierwotnie były planowane na 20 i 21 marca. Pozostałe rozgrywki ruszą w weekend 24 i 25 kwietnia. 

Czy można rozgrywać mecze od 19 kwietnia w grupach seniorskich. Teoretycznie tak. Jest pozwolenie na sport na świeżym powietrzu w gronie do 25 osób. 11 zawodników jednej drużyny, tyle samo przeciwników oraz trójka sędziowska. Trenerzy oraz zawodnicy rezerwowi poza obiektem. Gracz schodzący uda się poza stadion, a wbiegnie na niego piłkarz jego zmieniający. Czy tak będzie?

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.