Spokojnie, jedną! AZS górą w derbach (zdjęcia)

Sport Ci, którzy wybrali się na mecz, nie mogli narzekać. Spotkanie dwóch zespołów z województwa lubelskiego w Lidze Centralnej dostarczyło wielu emocji. Skończyło się jednobramkową wygraną bialczan.

Bramkę na wagę triumfu rzucił Norbert Maksymczuk. Skrzydłowy AZS-u AWF Biała Podlaska trafił po raz siódmy w starciu z Padwą Zamość. Najskuteczniejszym graczem biało-zielonych był Patryk Niedzielenko, który zaliczył osiem trafień.

Początek spotkania należał do podopiecznych Zbigniewa Markuszewskiego, którzy w 17 minucie wygrywali 7:3. Wystarczyło niespełna 300 sekund, a nasi zmniejszyli straty do jednej bramki. Goście schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Druga połowa? Toczyła się bramka za bramkę. Najczęściej na tablicy pojawiał się remis. Tak było do ostatnich sekund, aż wreszcie ciężar zdobycia trafienia na wagę trzech punktów wziął Maksymczuk. Nie zawiódł. Trafił niemal równo z końcową syreną. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrą postawę Wiktora Kwiatkowskiego, który bronił od pierwszej do ostatniej minuty.

Bialczanie wygrali po raz ósmy w sezonie i do lidera z Legionowa tracą pięć punktów. Przed podopiecznymi Marcina Stefańca spotkanie w Żukowie z miejscowym KPR Autoinwest. Starcie odbędzie się 9 grudnia o godz. 16:00. Rywale w minionej kolejce niespodziewanie pokonali Stal Gorzów na ich terenie. Rywale po 10 kolejkach mają na koncie 15 punktów, czyli zanotowali po pięć zwycięstw i przegranych.

AZS AWF Biała Podlaska - Padwa Zamość 24:23 (9:10)

AZS AWF: Kwiatkowski - Maksymczuk 7, Tarasiuk 4, Niedzielenko 8, Szendzielorz 3, Mazur, Kozycz, Kandora, Antoniak, Konieczny, Lewalski, Baranowski, Wojnecki 1.

Padwa: Kozłowski, Gawryś - Puszkarski 3, Szymański 1, Sz. Fugiel, Kłoda 1, Skiba, Mchawrab 3, Olichworuk 3, T. Fugiel 2, Pomiankiewicz 1, Bączek 3, Orlich 1, Adamczuk 2, Obydź, Bajwoluk 3.

Kary: 12 min. (Maksymczuk, Tarasiuk, Niedzielenko, Kozycz, Kandora, Antoniak - 22 min. (Bączek x2, Orlich x2, Adamczuk x2, Bajwoluk, T. Fugiel, Mchawrab, Kłoda, Szymański).

Sędziowali: Dąbrowski, Staniek (obaj Kielce).