Spacer AZS-u. Tak miało być

Spacer AZS-u. Tak miało być - Zdjęcie główne

SportPiłkarze ręczni AZS-u AWF wygrali trzeci mecz w sezonie. Przed własną publicznością nie dali szans MTS-owi Chrzanów.

Bialczanie od pierwszych chwil byli zespołem zdecydowanie lepszym. Po kwadransie wygrywali 8:3 i właśnie z przewagą pięciu goli schodzili również na przerwę. Po zmianie stron ambitnie grający goście próbowali nawiązać równorzędną walkę i chwile rozluźnienia w naszych szeregach niemal przyniosły oczekiwany skutek. Po trafieniu Dawida Skoczylasa przewaga podopiecznych Dmitrija Tichona stopniała zaledwie do dwóch goli.

Nasi szczypiorniści wrzucili drugi bieg i zaczęli "odjeżdżać" przeciwnikom. Dość powiedzieć, że do końca spotkania zdobyli 13 bramek przy czterech MTS-u. Ozdobą spotkania była akcja Krzysztofa Kozłowskiego i Norberta Maksymczuka. Pierwszy z nich rzucił piłkę przez całe boisko, a leworęczny skrzydłowy złapał ją w powietrzu i rzucił gola. Warto wspomnieć o świetnej postawie bramkarza AZS-u, który wielokrotnie bronił w, wydawałoby się, beznadziejnych sytuacjach.

- Wiedzieliśmy, że ekipa z Chrzanowa w tym sezonie nie wygrała żadnego meczu i przyjechali do nas udowodnić wszystkim, że pozycja z zeszłego sezonu nie była przypadkowa. Liczyli na sprawienie sensacji. Byliśmy na to przygotowani i już od pierwszych minut pokazaliśmy im, kto tutaj rządzi. Graliśmy twardo w obronie i wyprowadzaliśmy szybkie kontry oraz pokazaliśmy ułożoną grę w ataku pozycyjnym - mówi Michał Bekisz.

Rozgrywający AZS-u przyznaje, że te składowe były kluczem do zwycięstwa. - Cała drużyna zagrała super zawody, począwszy od bramkarza po każdego zawodnika z pola. Byliśmy jednością i każdy siebie wspierał. Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz - dodaje.

Nie było "napinki"

Szkoleniowcy zdawali sobie sprawę, że rywal nie będzie wielce wymagający i tylko z wysokości trybuny spotkanie oglądał Łukasz Kandora. Dopiero po przerwie na boisku zameldowali się: Marcin Stefaniec oraz Patryk Niedzielenko, którzy ostatnio narzekali na zdrowie.

AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 34:24 (14:9)

AZS AWF: Kozłowski, Adamiuk, Sętowski - Maksymczuk 2, Łazarczyk 3, Urbaniak 6, Ziółkowski 4, Nowicki 2, Niedzielenko 1, Stefaniec, Mazur 4, Kozycz 3, Bekisz 5, Banaś 4.

MTS Chrzanów: Rolewicz, Górkowski, Małodobry - Danysz, Węgrzyn 1, Put 2, Madeja 2, Rola 6, Skoczylas 3, Olszewik, Krasucki, Orlicki, Danysz 2, Stroński 2, Romian 5.

Upomnienia: Kozycz, Bekisz - Romian.

Kary: 6 min. (Banaś x2, Łazarczyk) - 12 min. (Romian x3, Danysz x2, Skoczylas).

Czerwona kartka: Romian 53`, z gradacji kar.

Sędziowali: Gruszczyński, Żak (obaj Warszawa).