Smutna zima

Smutna zima - Zdjęcie główne

SportJuniorzy Akademii Piłkarskiej TOP-54 ponieśli 13. porażkę w sezonie. W drugim spotkaniu rundy rewanżowej przegrali w Łodzi.

Gospodarze zrewanżowali się bialczanom za porażkę z 13 sierpnia, kiedy to po golach Kacpra Chudowolskiego i Macieja Oleszczuka przegrali w grodzie nad Krzną 1:2. Wtedy to ŁKS prowadził po strzale Krzysztofa Suta.

We włókienniczym mieście było odwrotnie. W 64 minucie Maciej Oleszczuk otrzymał prostopadłe podanie i zgrał na siódmy metr, gdzie znalazł się Bartosz Magier i wewnętrzną częścią stopy pokonał bramkarza. Po niespełna kwadransie miejscowi wyrównali. Mateusz Panasiuk sfaulował w polu karnym Piotra Pyrdoła i sam poszkodowany pokonał z jedenastu metrów Dawida Boruca. Po kolejnej akcji ŁKS już wygrywał. Mateusz Jaworski trafił do siatki, a w samej końcówce Pyrdoł ustalił wynik zawodów.

Bardzo dobrze radziliśmy sobie na początku pierwszej i drugiej połowy. Do momentu strzelenia gola mieliśmy inicjatywę. Później do głosu dochodzili gospodarze. Myślę, że nie zasłużyliśmy na przegraną. O ile we wcześniejszym spotkaniu nie tworzyliśmy sobie sytuacji, to teraz mieliśmy ich sporo

- mówi Tomasz Jakubiec, asystent Tomasza Buraczewskiego.

W pierwszej połowie najlepszą okazję miał Oleszczuk, lecz w sytuacji sam na sam górą był bramkarz ŁKS-u. Po strzale Mateusza Bartosiaka piłka zatrzymała się na poprzeczce. Po dograniu Chudowolskiego Oleszczuk z bliska nie trafił głową do siatki.

Kolejny raz uwidocznił się nasz mankament z tej rundy, a więc dwa gole stracone w przeciągu dwóch minut. Próbowaliśmy odrobić straty, coraz mocniej ryzykowaliśmy, ale standardowo nadzialiśmy się na kontrę

- dodaje Jakubiec.

Duża strata

Gracze TOP-u kończą 2016 rok w kiepskich nastrojach. W 17 spotkaniach zdobyli zaledwie osiem punktów i do będącej na bezpiecznym miejscu Wisły Kraków tracą aż 11 "oczek". - Przed nami dwutygodniowy okres roztrenowania i przerwa. Po raz pierwszy spotkamy się 9 stycznia - mówi szkoleniowiec.

ŁKS Łódź – TOP 54 Biała Podlaska 3:1 (0:0)

Bramki: Pyrdoł 78` (rzut karny), 90`, Jaworski 79` – Magier 64`.

AP TOP-54: Boruc - Panasiuk, Pyrka, Bartosiak, Dmitruk, Pastuszewski, Magier (70` Kulik), Śledziewski (60` Paluch), Stalewski (60` Makaruk), Chudowolski, Oleszczuk

Żółte kartki: Śledziewski, Oleszczuk, Makaruk, Pyrka, Paluch.

Sędziował: Adamski (Kielce).