Reprezentanci AZS-u wypływali dziewięć medali

Reprezentanci AZS-u wypływali dziewięć medali - Zdjęcie główne

SportW Bielsku Podlaskim rozegrano zawody, do których zgłoszono ponad 400 zawodników z 21 klubów z Polski, Białorusi, Litwy i Ukrainy. W XIII Międzynarodowym Meczu Pływackim wzięła udział 25-osobowa reprezentacja AZS-u AWF Biała Podlaska.

Bialczanie wywalczyli dziewięć medali. Mistrzostwo wywalczył Antoni Łukomski, który był najszybszy na 50 m stylem dowolnym (36.52 s). Ponadto nasz zawodnik wskoczył na drugi stopień podium w klasyfikacji generalnej rocznika 2009. Maksymilian Mich wywalczył srebro na 50 m stylem grzbietowym (33,38 s).

Wielu z zawodników po raz pierwszy miało szanse zaprezentować się na tego typu imprezie, dzięki czemu zdobyli doświadczenie niezbędne podczas kolejnych imprez pływackich.