Przywieźli medale z Radzymina (FOTO)

Przywieźli medale z Radzymina (FOTO) - Zdjęcie główne

Sport10 marca odbyły się mistrzostwa makroregionu wschodniego, skupiające wszystkie kluby ze wschodniej i północnej części Polski oraz obwodu Warszawskiego. Stawiło się łącznie około 370 zawodników z 47 klubów. Pozytywnie spisali się przedstawiciele z naszego terenu.

Stowarzyszenie Kultury i Sportu BUSHIDO reprezentowali: Natalia Noskowicz z Wisznic, Kacper Cep z Międzyrzeca Podlaskiego oraz Damian Żmudziński z Białej Podlaskiej. Ten ostatni zdobył wicemistrzostwo w kategorii kumite wśród seniorów do 75 kg. W walce finałowej Damian musiał uznać wyższość utytułowanego zawodnika z Augustowa - Adama Kawki, który jest mistrzem Europy.

Trenerem ekipy był Sensei Cezary Kotecki. Obecnie trwają przygotowania do mistrzostw Europy, które odbędą się w maju we Wrocławiu. Starty w najbliższych turniejach pokażą ilu zawodników z SKS BUSHIDO trafi na listę uczestników ME. - Naszym celem jest wystawienie minimum dwóch zawodników, ponieważ stawiamy na jakość, a nie na ilość - mówi Kotecki.

Niebywały sukces odnotował Bialski Klub Karate Kyokushin, który zajął czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Mistrzem w konkurencji kumite wśród juniorów młodszych został Paweł Konieczny (kat. 55), który obronił tytuł z poprzedniego roku. Na najwyższym stopniu podium stanęły również: Aleksandra Mincewicz (kat. 50 kg), Maja Pietraszuk (kat. +55 kg). Na trzecim miejscu zmagania zakończył Karol Chodkowski (kat. 50 kg).

Młodsi zawodnicy wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Zuzanna Lewczuk była druga (kat. 50 kg), podobnie jak Jakub Hermanowski (kat. 45 kg). Z kolei Antoni Jańczuk zajął trzecie miejsce (kat. 45 kg).