Pozytywnie w wodzie

Pozytywnie w wodzie - Zdjęcie główne

SportNa pływalni Aqua Lublin odbyła się ostatnia runda ligi łącząca starty zawodników z kategorii dzieci, młodzików, juniorów i open. Bardzo dobrze wśród 340 zawodników z 20 klubów spisała się 24-osobowa reprezentacja AZS-u AWF.

Poprawione miejsca

Podopieczni Bartłomieja Kargulewicza i Pawła Mielnika wywalczyli czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej ligi juniorów open, czyli identyczny rezultat jak przed rokiem. W klasyfikacji ligi dzieci i młodzików bialczanie zajęli ósmą pozycję (przed rokiem byli na 15. pozycji).

Czterech z sześciu

W klasyfikacji sześciu najlepiej punktujących zawodników w pięciu rundach znalazło się aż czterech naszych. Trzecią lokatę zajął Hubert Charewicz, czwarty był Wojciech Suszek, piąty Jakub Wąsik (wszyscy w kat. open), zaś Maksymilian Mich zajął szóstą pozycję (kat. 10-11 lat).

Kuba i Wojtek ze złotem

Podczas ostatniej serii zawodów bialczanie wywalczyli dziewięć medali (dwa złote, trzy srebrne i cztery brązowe). Ze złota cieszyli się: Jakub Wąsik na 200 m st. grzbietowym (2:07,69 s) oraz Wojciech Suszek na 50 m st. dowolnym (23,85 s). Wicemistrzostwo zdobyli: Hubert Charewicz na 50 m st. dowolnym (24,00 s), Aleksander Weiss na 50 m st. klasycznym (30,05 s) oraz Wojciech Suszek na 50 m st. motylkowym (25,63 s). Brązowe medale wywalczyli: Patryk Ciećka na 50 m st. klasycznym (30,24 s), Jakub Wąsik na 100 m st. zmiennym (1:00,30 s), Maksymilian Mich na 100 m st. dowolnym (1:12,06 s) oraz sztafeta 4 x 50 m st. dowolnym chłopców (10-11 lat) w składzie: Dominik Ołtuszyk, Szymon Różański, Kacper Bilski i Maksymilian Mich (2:23,18 s). Pozostali reprezentanci AZS-u poprawiali lub zbliżali się do swoich rekordów życiowych.

Podczas ostatniej rundy AZS AWF Biała Podlaska reprezentowali: Jakub Wąsik, Hubert Charewicz, Patryk Ciećka, Mateusz Szutko, Aleksander Weiss, Jakub Klej, Wojciech Suszek, Maja Borowik, Dominik Ołtuszyk, Piotr Semeniuk, Szymon Różański, Maria Mich, Maksymilian Mich, Tymoteusz Naworski, Patrycja Czebreszuk, Oliwia Silipicka, Kacper Korolczuk, Michał Makaruk, Kacper Bilski, Klaudia Paluch, Michał Skrzypiec, Maja Łupawka, Michał Dołęzka, Gabriela Utka. Trenerzy: Bartłomiej Kargulewicz, Paweł Mielnik