Podlasie z punktem, chociaż kończyli bez Packa. Debiutancki gol Kamińskiego

Podlasie z punktem, chociaż kończyli bez Packa. Debiutancki gol Kamińskiego - Zdjęcie główne

SportGracze z Białej Podlaskiej wywalczyli remis w starciu z bardzo solidnym beniaminkiem ze Starachowic.

Co ważne, podopieczni Artura Renkowskiego potrafili zdobyć gola na wagę punkt, grając bez Miłosza Packa, który otrzymał drugą żółtą kartkę za odrzucenie piłki. Bialczanie po kilku minutach strzelili na 1:1. Po rzucie wolnym Mateusz Wyjadłowski zagrał do Marcina Pigiela, a ten podał do Szymona Kamińskiego, który głową pokonał Pawła Lipca. Dla 25-latka był to pierwszy ligowy gol w barwach Podlasia. Pomocnik rodem z Krzywdy przed sezonem przeniósł się do Podlasia z Orląt Radzyń Podlaski.

Gospodarze wygrywali od 12 minuty. Po centrze Macieja Styczyńskiego z prawego sektora boiska, Przemysław Śliwiński trafił w "okienko" bramki Rafała Misztala. Chwilę wcześniej "Śliwa" nie trafił w piłkę, stojąc kilka metrów od bramki bialczan.

Nasi obudzili się po pół godzinie gry. Wyjadłowski zabrał futbolówkę Dudzie i podał do Damiana Lepiarza, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców. "Lepa" był bardzo blisko gola w 38 minucie, ale Lipiec udowodnił, że zna się na swoich fachu, odbijając uderzenie lecące w okolice słupka i poprzeczki.

Końcówka to dwie dobre okazje dla Staru. Szymon Stanisławski, który w przeszłości występował w radzyńskich Orlętach i Wiśle Puławy uderzył głową ponad bramką, a chwilę później próba Mateusza Zająca zatrzymała się na poprzeczce.

Star Starachowice - Podlasie Biała Podlaska (1:0)
Bramki: Śliwiński 12' - Kamiński 77'.
Star: Lipiec - Majdanewycz (82' Zając), Braciak, Jagiełło, Styczyński, Wcisło, Duda (82' Palonek), Puton, Kośmider (64' Ambrozik), Handzlik (70' S. Kot), Śliwiński (64' Stanisławski).
Podlasie: Misztal - Podstolak, A. Kot, Avdieiev, Pacek, Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk (46' Kobyliński), Lepiarz (90+1' Kurowski), Wyjadłowski (85' Majbański).
Żółte kartki: Duda - Pacek, Kamiński, Pigiel, Misztal.
Czerwona karta: Pacek 69', za dwie żółte kartki.