Podlasie z nieba do piekła

Opublikowano: Aktualizacja:

Podlasie z nieba do piekła - Zdjęcie główne

SportPiłkarze z Białej Podlaskiej przegrali po raz piętnasty w sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów do lat 17. Po 45 minutach prowadzili różnicą dwóch goli.

Podopieczni Miłosza Storto opromienieni wygraną 1:0 w Rzeszowie z Resovią rozpoczęli spokojnie. - Daliśmy grać Cracovii. Być może podświadomie baliśmy, że nas "odetnie" po ostatnim starciu. Z minuty na minutę graliśmy odważnie. Objęliśmy prowadzenie po strzale z woleja z 15 metrów Jakuba Mroza, który popisał się strzałem lewą nogą po dograniu Dawida Zalewskiego. To dało nam powera. Efektem było piętnaste trafienie w sezonie Adriana Wnuka, który dobił strzał Mroza, który znalazł się w sytuacji sam na sam po dograniu za linię obrony od Kacpra Niedzieli - mówi opiekun bialczan.

Piłkarze Podlasia schodzili na przerwę w dobrych nastrojach. To, co wydarzyło się chwilę po zmianie trudno skomentować - Mówiliśmy sobie, że musimy być skoncentrowani. Chcieliśmy przetrwać kwadrans bez straty gola. Wiem, że gdybyśmy utrzymali taki wynik, nie dalibyśmy sobie zabrać punktów. Niestety, za mocno pomogliśmy przeciwnikowi. Cracovia poczuła krew, a my nie za bardzo umieliśmy odpowiedzieć. Po golu na 3:2 szukaliśmy gola kontaktowego, ale kolejne trafienie krakowian przekreśliło nasze szanse - dodaje Storto.

Cracovia Kraków - Podlasie Biała Podlaska 5:2 (0:2)
Bramki: Mazur 52', 75', 77', Tabisz 54', Zieliński 85' - Mróz 28', Wnuk 38'.
Podlasie: Aleksandrowicz - P. Chazan, Sawczuk, Gmur, M. Chazan (65' Andrzejczuk), Melchior (80' Kaszkiel), Niedziela (85' Patejuk), Wołek (85' Stalewski), Mróz, Wnuk (85' Kurakin), Zalewski (52' Chaciówka).
Żółte kartki: Niedziela, Aleksandrowicz.