Reklama

Reklama

Podlasie podejmie Cracovię II. Kiedy i gdzie?

Opublikowano: pt, 7 sie 2020 20:41
Autor:

Podlasie podejmie Cracovię II. Kiedy i gdzie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport 8 sierpnia o godz. 17:00 Podlasie rozegra pierwszy mecz w sezonie 2020/2021 w roli gospodarzy. Starcie odbędzie się na obiekcie Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej.

Reklama

Władze klubu wydały komunikat przed inauguracją w naszym mieście

Prosimy o zachowanie poniższych zasad bezpieczeństwa👇

➡️ W oczekiwaniu w kolejce przed kasą prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z Covid 19 - odstępy 2 m.

➡️ Do momentu zajęcia miejsca zakrywanie ust i nosa - maseczka.

➡️ Zajmowanie co drugiego miejsca - odstęp 1 krzesełko.

Poniżej zamieszczamy szczegółowe wytyczne przyjęte przez Zarząd Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej prowadzącego rozgrywki III ligi gr. IV w sezonie 2020/2021 w związku z Covid 19.

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE
a) Niniejsze wytyczne określają podstawowe zasady organizacji meczów w okresie stanu epidemii COVID-19 i obowiązują do odwołania.
b) Wytyczne określają zasady organizacji meczów w ramach rozgrywek III ligi, grupa IV organizowanych przez Świętokrzyski ZPN w sezonie 2020/2021.
c) Celem niniejszego dokumentu jest zapewnienie maksymalnie bezpiecznej organizacji meczów i przestrzegania przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1292).
d) Mecze piłki nożnej w ramach rozgrywek III ligi, grupa IV w okresie epidemii COVID-19 odbywają się bez udziału autoryzowanych grup kibiców gości.
e) Biorąc powyższe pod uwagę należy stwierdzić, iż w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym, polegającym na rozgrywaniu meczów piłki nożnej udział publiczności jest dopuszczalny z tym, że organizator jest zobowiązany do przestrzegania przepisów prawa wskazujących, że:
a) na stadionie może zostać udostępnione co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie (nie więcej niż 50% przewidzianych dla kibiców);
b) wyjątki od zasady udostępnienia co czwartego miejsca dla publiczności dotyczą:
 widza, który uczestniczy w meczu z dzieckiem poniżej 13 roku życia;
 widza, który uczestniczy w meczu z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osoba z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osoba z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osoba, która ze względu na stan zdrowia nie może porusza się samodzielnie;
 osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.
c) osoby wchodzące na stadion muszą mieć udostępnione płyny do dezynfekcji rąk (rekomenduje się aby dezynfekcji rąk każdej osoby wchodzącej na stadion dokonywał pracownik służby porządkowej, posiadający maseczkę do zakrywania nosa i ust oraz rękawiczki);
d) każda wchodząca i poruszająca się po stadionie osoba, do momentu zajęcia miejsca na trybunie ma obowiązek zakrywania ust i nosa;
e) osoby przebywające na stadionie bez miejsc siedzących mają obowiązek zachowania bezpiecznej – 1,5 m odległości od innego widza.
II. ORGANIZACJA MECZU PIŁKI NOŻEJ
1. Wszystkie osoby znajdujące się na terenie organizowanych zawodów muszą przestrzegać przepisów w zakresie zakrywania ust i nosa (w tym zawodnicy rezerwowi i inne osoby przebywające na ławce rezerwowych).
2. Z obowiązku zakrywania ust i nosa zwolnieni są jedynie zawodnicy uczestniczący w grze, trener udzielający wskazówek oraz sędziowie w trakcie zawodów i rozgrzewki.
3. Ustala się, iż w trakcie zawodów w strefie technicznej (pole gry, ławki zawodników rezerwowych, szatnie i budynek klubowy) mogą przebywać jedynie osoby niezbędne dla prawidłowej organizacji zawodów, w tym zawodnicy, sztaby trenerskie, sędziowie, niezbędni przedstawiciele klubów piłkarskich oraz przedstawiciele podmiotów organizujących rozgrywki.
4. Pracownicy służby porządkowej zobowiązani są do noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos oraz rękawiczek.
5. Organizator rozgrywek upoważniony jest do kontrolowania prawidłowej organizacji zawodów.
6. Klub – gospodarz jest zobowiązany do zabezpieczenia stadionu / terenu zawodów przed nieuprawnionym wejściem publiczności oraz jakichkolwiek osób postronnych na jego teren.
7. Klub – gospodarz jest zobowiązany do zapewnienia obecności kierownika ds. bezpieczeństwa, a także spikera podczas obecności drużyn na stadionie. Spiker powinien posiadać uprawnienia nadane przez PZPN oraz zestaw komunikatów bezpieczeństwa, w tym wszelkie dodatkowe komunikaty na potrzeby obsługi meczów i przestrzegania reżimu sanitarnego..
8. Klub – gospodarz jest zobowiązany do podejmowania wszelkich dodatkowych działań zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa osób obecnych na stadionie, w szczególności są upoważnione do odmowy wstępu osobom / usuwania ze stadionu osób, które nie przestrzegają zaleceń dotyczących higienicznych środków ostrożności.

 

Karnety już są do nabycia

 

 

W biurze Podlasia przy ul. Piłsudskiego 38 można już nabyć, od poniedziałku do piątku w godz. 8-14, karnety na rundę jesienną sezonu 2020/21. Ich cena to 25 zł ulgowy (uczniowie, studenci, kobiety) oraz 50 zł normalny. Osoby, które zakupiły karnet na rundę wiosenną poprzedniego sezonu, mogą bezpłatnie wymienić go na nowy. 
 

Z góry dziękujemy za Wasz doping i udostępnienie posta!🙏🏻

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.