Patrycja Czuchan z dwoma medalami. Julia Orluk ze srebrem (zdjęcia)

SportBardzo dobry występ podczas XXXII Mistrzostwa Polski Juniorów i V Mistrzostwach Młodzieżowców w Radzyniu Podlaskim odnotowali reprezentanci UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim.

W naszym regionie odbyła się najważniejsza impreza sezonu w kategorii juniora i młodzieżowca z udziałem 156 zawodników z 42 klubów. Janów Podlaski reprezentowała trójka najbardziej doświadczonych zawodników: Julia Orluk, Patrycja Czuchan i Jakub Rypina. Podopieczne Dawida Smolbika wywalczyły trzy medale

Srebrny krążek w układach formalnych 1 dan (młodzieżowcy) wywalczyła Patrycja Czuchan. Nasza reprezentantka zdobyła również brąz w walkach do 60 kg (juniorzy). Z wicemistrzostwa kraju w walkach cieszyła się Julia Orluk, która rywalizowała w grupie powyżej 75 kg (młodzieżowcy). Ponado była piąta w układach formalnych 1 dan. Jakub Rypina zakończył zmagania na piątej pozycji w walkach do 85 kg (młodzieżowcy).

- Start w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu rady gminy Janów Podlaski i Lubelskiego Związku Taekwon-do. Przed nami Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w najbliższy weekend. W stawce będzie ośmioro moich podopiecznych - mówi Dawid Smolbik, opiekun UKS Hwa-Rang Janów Podlaski.